Zniknęło złe oznakowanie

Pruszków

Na skrzyżowaniu ulic Komorowskiej i Pogodnej w Pruszkowie jeszcze do niedawna widniało złe oznakowanie poziomie. Gdy podjęliśmy temat, zostało ono usunięte.

Przez długie lata ul. Komorowska była drogą jednokierunkową. Jednak w ubiegłym roku zmieniono organizację ruchu, którą nie wszyscy mieszkańcy odebrali pozytywnie. Odcinek pomiędzy ul. Gordziałkowskiego a Pogodną jest dwukierunkowy, natomiast pierwszeństwo przejazdu mają kierowcy jadący Komorowską od Granicy oraz Pogodną od ul. Bolesława Prusa.

Problem, z którym zwrócił się do nas jeden z czytelników polegał na złym oznakowaniu poziomym, widniejącym na ul. Pogodnej. – Oznakowanie poziome sugeruje, że ul. Pogodna od strony ul. Bolesława Prusa jest podporządkowana. Czy jest szansa na zmianę oznaczenia? – pyta Witold.

W tej sprawie postanowiliśmy skontaktować się z zarządcą drogi, w tym przypadku z pruszkowskim starostwem. Niedługo po naszej interwencji błędne oznaczenie zostało usunięte. – Oznakowanie poziome P-13 (linia warunkowego zatrzymania) została usunięta – mówi Andrzej Bittel, naczelnik wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska. – Uzupełnienie oznakowania poziomego zostanie wykonane w sprzyjających warunkach, w odpowiedniej temperaturze i wilgotności powietrza – dodaje.

28 maja 2015 r. (już po zmianie organizacji ruchu) na skrzyżowaniu ul. Komorowskiej i Pogodnej doszło do tragicznego wypadku samochodu z motocyklem. Uderzenie było tak silne, że motocyklista zginął na miejscu (temat dostępny tutaj).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.