Znamy termin rozpoczęcia budowy obwodnicy Warszawy

Region

17 lipca rozpocznie się budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Taki termin ogłosił Stanisław Dmuchowski, wicedyrektor mazowieckiego oddziału GDDKiA, który jest inwestorem.

Zniknął już ostatni problem związany z budową POW. Jak pisaliśmy przed południem, wojewoda mazowiecki wydał nową decyzję ws. emeryta z ul. Kurzawskiej na Okęciu. W tym miejscu ma powstać węzeł z Al. Krakowską, ale pan Krzysztof kilkakrotnie wykazywał błędy w urzędniczych decyzjach, co opóźniało wejście na plac budowy. Czytaj więcej.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, pod koniec tygodnia wojewoda wyda pozwolenie na budowę. Wykonawca rozpocznie prace 17 lipca. – Firma Bilfinger Berger zacznie od rozbiórek domów i pierwszych prac drogowych w niektórych miejscach – powiedział gazecie Stanisław Dmuchowski, wicedyrektor mazowieckiego oddziału Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwsze prace drogowe będą polegać na przekładaniu instalacji podziemnych w okolicy Alej Jerozolimskich i al. Krakowskiej, wytyczaniu objazdów i przygotowaniu do budowy wiaduktu.

Południowa Obwodnica Warszawy ma być przejezdna w maju 2012 roku. Cała inwestycja zakończy się trzy miesiące później. POW połączy autostradę A2 z ul. Puławską w Warszawie. Będzie przebiegać na skraju Piastowa i Michałowic.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.