Aktualizacja: Znamy nieoficjalne wyniki wyborów

Region

W Pruszkowie Starzyński wygrywa w pierwszej turze. W Grodzisku Benedykciński z ogromną przewagą dystansuje rywali. Brwinów, Michałowice, Piastów i Raszyn czeka druga tura.

Według nieoficjalnych danych w Pruszkowie Jan Starzyński uzyskał wynik 50,48 proc. głosów, co daje mu zwycięstwo w pierwszej turze. To wynik podobny do tego sprzed 4 lat, kiedy Starzyński otrzymał 53,73 proc głosów. (Dane PKW Jan Starzynski 50,25 proc.- trwa liczenie)

Sensacyjnie zakończyło się głosowanie w Brwinowie, gdzie Andrzej Guzik, obecny burmistrz gminy nie przeszedł do drugiej tury. Zmierzą się w niej Arkadiusz Kosiński i Krzysztof Falkowski (Dane PKW Arkadiusz Kosiński 32,92 Krzysztof Falkowski 33,43 proc.)

Również w Michałowicach odbędzie się druga tura, w której zmierzą się Sławomir Walendowski i Krzysztof Grabka. Według danych PKW do drugiej tury zakwalifikował się Paweł Zacny jednak nie opublikowano jeszcze ostatecznych wyników. Uzyskaliśmy nieoficjalną informacje, że to jednak Sławomir Walendowski znalazł się w II turze wyborów. ( Dane PKW Krzysztof Grabka 43,73 proc. Paweł Zacny 29,03 proc., Sławomir Walendowski 24,60 proc. – trwa liczenie, dane z 78 proc. protokołów)

5 grudnia w ponownym głosowaniu zmierzą się także dwaj kandydaci na stanowisko wójta Raszyna – Janusz Rajkowski i Andrzej Zaręba. (Dane PKW Janusz Rajkowski 35,85 proc., Andrzej Zaręba 30,79 proc.).

Podobna sytuacja ma miejsce w Piastowie. Tu prawdopodobnie Zdzisław Brzeziński zmierzy się z Markiem Kubicim. (Dane PKW Zdzisław Brzeziński 32,95 proc., Marek Kubicki 26,06 proc.).

Druga tura również odbędzie się w Milanówku. W ponownym głosowaniu zmierzą się Halina Wolska i Jerzy Wysocki ( Dane PKW Halina Wolska 37,48 proc. Jerzy Wysocki 47,30 proc.).

Mieszkańcy Podkowy Leśnej ponownie pójdą do urn. W drugiej turze wyborów zmierzą się Małgorzata Stępień-Przygoda i Marcin Olejnik (Dane www.podkowalesna.pl)

W Grodzisku Mazowieckim pewnie zwyciężył Grzegorz Benedykciński. (Dane PKW Grzegorz Benedykciński 71,88 proc. – trwa liczenie).

Urząd wójta w Baranowie najprawdopodobniej obejmie Andrzej Kolek. (Dane PKW Andrzej Kolek 67,02 proc)

Na tym samym stanowisku w Żabiej Woli zasiądzie Halina Wawruch (Dane PKW Halina Wawruch 60,75 proc.)

W Nadarzynie Janusz Grzyb, który był jedynym kandydatem na stanowisko wójta, został ponownie wybrany przeważającą większością głosów.(Dane PKW Janusz Grzyb 81,59 proc.)

Identyczna sytuacja miała miejsce w Jaktorowie, gdzie kandydatem był Maciej Śliwerski.(Dane PKW Maciej Śliwerski 81,40 proc.)

Podane dane są nieoficjalne. Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała publikację oficjalnych wyników na wtorkowe popołudnie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.