Znamy nazwisko starosty pruszkowskiego

Region

Samorządowy tort stanowisk w powiecie pruszkowskim został podzielony. Wszystko odbyło się na wczorajszej, pierwszej sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego. W tajnym głosowaniu świeżo zaślubieni radni wybrali przewodniczącego Rady Powiatu, Starostę, Wicestarostę i członków Zarządu  Powiatu Pruszkowskiego.

Zgodnie z zasadami na pierwszej sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego 26 radnych uroczyście ślubowało, że będą rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Zanim radni przeszli do najważniejszych punktów sesji, tj. podjęcia uchwał w sprawie wyboru przewodniczącego, starosty, wicestarosty i członków Rady Powiatu Pruszkowskiego, powstało małe zamieszanie. Radny Zdzisław Sipiera zgodnie z przysługującym mu prawem, złożył wniosek o zmianę porządku obrad. Wnosił o zdjęcie punktów dotyczących podjęcia uchwał w sprawie wyboru: przewodniczącego, wiceprzewodniczącego, sekretarza i członków Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Pruszkowskiego. – Nie ma ukonstytuowanych klubów radnych i nie można dokonywać takich wyborów – mówił Zdzisław Sipiera. Po przerwie, w trakcie której m.in. konsultowano się w tej sprawie z prawnikiem radni zagłosowali i wycofano z porządku obrad owe cztery punty.

Stary – nowy starosta
Dalej sesja powiatu przebiegała sprawnie. W tajnym głosowaniu wybrano przewodniczącego Rady Powiatu Pruszkowskiego IV kadencji. Została nim Urszula Wojciechowska. Pokonała jedną zgłoszoną kontrkandydatkę – Ewę Sowę. Świeżo wybrana przewodnicząca podziękowała radnym za wybór jej osoby na tak ważną funkcję, opowiadając co się czuje w takiej chwili:

– W sercu czuję radość, ale i mam poczucie odpowiedzialności jaka na mnie teraz spoczywa – mówiła Wojciechowska. Zapytana czy jest coś, co chciała by wnieść do klimatu przyszłych sesji, przyznała: – Może trochę mniej dywagacji i oratorskich popisów, a więcej meritum – dodała.

Specjalnym zaskoczeniem nie był wybór starosty. Wygrała Elżbieta Smolińska. Pokonała zarekomendowanego na to stanowisko przez radnych PiS, Zdzisława Sipierę. Zagłosowało na nią 16 radnych, a na kontrkandydata 10. Nikt się nie wstrzymał. Pani starosta nie kryła wzruszenia.

– Bardzo dziękuję za kolejny wybór. To dowód państwa zaufania. Postaram się go nie zawieść – mówiła Elżbieta Smolińska.

Do żeńskiego tria w Radzie Powiatu Pruszkowskiego dołączyła Agnieszka Kuźmińska – wybrana na wicestarostę. Do tej pory pełniła funkcję zastępcy wójta gminy Nadarzyn.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.