Znamy rozkład SKM i KM po wznowieniu ruchu na linii podmiejskiej

Region

Szybka Kolej Miejska i Koleje Mazowieckie opublikowały rozkład jazdy obowiązujący od 24 września, czyli od dnia kiedy wznowiony zostanie ruch na remontowanej linii 447.

Na ten moment wielu pasażerów z naszego regionu czeka z niecierpliwością. Choć są i tacy, którzy chwalą sobie autobusową komunikację zastępczą i niechętnie będą się z nią rozstawać. 24 września po ponad rocznej przerwie na szlak podmiejski powrócą pociągi.

Znamy już pierwsze „nowe” rozkłady jazdy po otwarciu linii 447. I tak, składy SKM będą kursować na trasie Piastów-Otwock. Liczba połączeń w porannym szczycie nie powala, ale pamiętajmy, że siatka zostanie jeszcze uzupełniona kursami oferowanymi przez Koleje Mazowieckie. W dni powszednie pierwsza SKM-ka odjedzie z Piastowa o godz. 5.03. Następnie: 5.43; 7.06; 8.11; 8.39; 9.07; 9.45 i 10.10. W późniejszych godzinach i w trakcie popołudniowego szczytu pociągi tego przewoźnika będą jeżdzić co pół godziny, godzinę.

Wznowienie ruchu na linii kolejowej oznacza, że przestaną kursować zastępcze linie autobusowe: ZG (Warszawa-Grodzisk Mazowiecki-Warszawa); ZM (Milanówek-Grodzisk Mazowiecki-Milanówek); ZB (Brwinów-Warszawa-Brwinów). Ponieważ 24 września nie nastąpi otwarcie stacji kolejowej w Pruszkowie, to między Pruszkowem a Piastowem rozpocznie kursowanie linia ZR1 (Pruszków -Piastów -Pruszków).

Na trasę wyruszą także pociągi KM, których w godzinach szczytu będzie całkiem dużo. Ich szczegółowy grafik dostępny jest tu. Rozkład jazdy SKM można pobrać tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.