Znamy oferty na Pastewnik i teren w Walendowie

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn zamierza zagospodarować tzw. Patewnik i teren przy ul. Brzozowej w Walendowie. Opublikowano informacje z otwarcia ofert jakie wpłynęły w przetargu na te zadania.

Przetarg podzielono na dwie części – pierwsza dotyczy „Pastewnika”, zaś druga terenu w Walendowie. Na całość gmina chce wydać 3,6 mln zł. Sprawdźmy więc jakie oferty wpłynęły. Udział w postępowaniu przetargowym wzięły dwie firmy: AG-COMPLEX oraz FLISBUD. Pierwsza zaproponowała niemal 3 mln zł za część nr 1 i niewiele ponad 2,9 mln zł na część nr 2, natomiast kolejna firma złożyła zasadniczo niższą ofertę – pierwsze zadanie 1,5 mln zł i drugie 2 mln zł – co wpisuje się w założenia wydatków oszacowanych przez gminę Nadarzyn. Prawdopodobnie to FLISBUD zajmie się zagospodarowaniem zieleni na terenie Nadarzyna, jednak aby zyskać pewność trzeba poczekać do oficjalnego rozstrzygnięcia przetargu, bowiem magistart będzie musiał sprawdzić jeszcze kwestie formalne.

Przypomnijmy też co się zmieni w tych miejscach. W przypadku „Pastewnika” powstanie strefa wypoczynkowa z alejkami i ławkami. Znajdą się tam altanki rekreacyjne, plac zabaw z urządzeniami, siłownia zewnętrzna zlokalizowana od strony południowej działki w sąsiedztwie ul. Polnej. Przy placu zabaw planuje się ustawienie stołów do gry w szachy, warcaby, tenisa stołowego. Powstanie również ścieżka edukacyjna.

Natomiast w Walendowie pojawi się plac zabaw, który ma być dostępny dla dzieci w różnym wieku. Pomyślano również o zwolennikach aktywności ruchowej –  planuje się budowę boiska pełnowymiarowego o nawierzchni trawiastej naturalnej oraz boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej. Powstanie też park linowy, skateparku oraz miasteczko ruchu drogowego w otoczeniu zieleni parkowej.

Zamówienie powinno zostać zrealizowane do 31 lipca 2018 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.