Znamy imię maskotki WKD!

Region

Przez ponad miesiąc internauci i pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej mogli głosować w ankiecie na imię dla wiewiórki będącej maskotką WKD. Znamy ich wybór!

Sympatyczną wiewiórkę, czyli pierwszą w swojej historii oficjalną maskotkę, WKD zaprezentowała kilka miesięcy temu. Wesoły pluszak szybko zaskarbił sobie sympatię, choć nie brakowało i dowcipnych uwag pod jej adresem. Kolejnym krokiem do „oswojenia” maskotki, był wybór jej imienia. WKD o zdanie zapytała pasażerów i internautów, którzy przez miesiąc mogli zgłaszać swoje propozycje w ankiecie na stronie internetowej przewoźnika.

Jaki jest zatem werdykt? – W ankiecie  „Imię dla wiewiórki WKD” spośród propozycji nadesłanych przez pasażerów oraz sympatyków kolejki, najwięcej głosów padło na nazwę najtrafniej kojarzącą się z naszą linią – „Wukadka”. Wobec tego, zgodnie z wolą pasażerów, takie imię otrzyma oficjalna firmowa maskotka spółki WKD – wiewiórka, zwinna i szybka jak… „Wukadka” – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy spółki.

Propozycji oczywiście było więcej. – W ankiecie wzięły udział 603 osoby. Wśród najczęściej wymienianych imion przez uczestników ankiety były: Wukadka, Wukadek, Basia, Edek. Spośród innych propozycji imion, które otrzymały pojedyncze głosy znalazły się: Elektrosia, Zwinka, Semaforek, Szynuś, Torek/Toruś, Ekadek. „Wukadka” zdaniem ankietowanych okazała się jednak bezkonkurencyjna, w związku z czym takim imieniem od dziś będzie zwana nasza wiewiórka – wyjaśnia rzecznik WKD.

Jak oceniacie ten wybór? Piszcie w komentarzach.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Znamy imię maskotki WKD!”

 1. wiewiór pisze:

  Ja tylko zapytam – po co komu ta maskotka? Czy po to samo po co był słynny miś w „Misiu”? Tracenie czasu i pieniędzy na głupoty zamiast zająć się sprawą najważniejszą dla pasażerów – mianowicie wspólnym biletem do Pruszkowa. Wszyscy pozostali przewoźnicy (ZTM, KM, SKM) mogli go wprowadzić, ale zarząd WKD nadal tkwi w czasach socjalizmu. Nie da się i już. WKD istnieje tylko dlatego, że jest monopolistą na trasie dużej ilości miejscowości.

 2. obecna... pisze:

  Typowałam „wukadka” i bardzo dobrze ,że wygrała ta nazwa!

 3. WSC pisze:

  Slaby wybor. Prymitywna nazwa!

 4. umpa pisze:

  Nareszcie!

 5. Rysiu starszy pisze:

  Poziom akcji, wygląd zwierzaka i oryginalność imienia rodem z wczesnych lat 90-tych XX wieku. Po prostu „żenua”.

 6. Wilku starszy pisze:

  Dobra, tera powiedzcie co z wiecznie psujscymi się tablicami niebieskimi („no item”). Zróbcie tak że jak jest awaria na trakcji żeby wyświetlalo się za ile czasu przyjedzie pociung a nie ludziny wychylajo się na tory „przyjedzie nie przyjedzie, oto jest pytanie???”

 7. ełropejczyk pisze:

  Poczułem się ełropejczykiem

 8. z11 pisze:

  To po to było robić całe to zamieszanie żeby teraz nadać imię identyczne jak potocznie mówi się na kolejkę???
  Słabo…

 9. Wspólny bilet pisze:

  Zamiast zajmować się durnotami wprowadziliby wspólny bilet. Najlepiej jakby wszystkie pociągi w całej aglomeracji pozwalały na jazdę z biletem ZTM w I, II, a nawet w III strefie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły