Znaleziono niewybuchy na terenie szkoły

Pruszków

W Pruszkowie na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana znaleziono niewybuchy. Ewakuowana zostanie cała szkoła i mieszkańcy okolicznych zabudowań.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. – Na działce liceum przy ul. Daszyńskiego coś się dzieje. Jest straż miejska, policja i straż pożarna – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Okazuje się, że na miejscu znaleziono niewybuchy, które mogą mieć kilkadziesiąt lat. – Podczas robót budowlanych pracownicy ujawnili materiały wybuchowe. Są to prawdopodobnie pozostałości po II wojnie światowej. Jednak dokładnie ustalą to saperzy, którzy właśnie udają się na miejsce znaleziska – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zagrożenie jest niemałe. – Prawdopodobnie będziemy ewakuować całą szkołę i być może mieszkańców okolicznych budynków – wyjaśnia Kańka.

AKTUALIZACJA godz. 12.20

Wyłączono z ruchu dwie ulice: Daszyńskiego i Obrońców Pokoju. Dodatkowo piesi nie skorzystają z fragmentu chodnika przy ul. Kościuszki. Na miejscu pojawiło się także pogotowie gazowe.

Zdaniem dyrektor szkoły sytuacja jest opanowana. – W tej chwili obowiązuje zakaz opuszczania szkoły do decyzji policji. Uczniowie są w budynku, póki co nie zamierzamy ich ewakuować – mówi Ewa Król, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie.

AKTUALIZACJA godz. 12.55

– Póki co ewakuowani zostali mieszkańcy trzech budynków: Obrońców Pokoju 2 i 4 oraz Kościuszki 49. W tej chwili liceum nie będzie ewakuowane, ta decyzja zapadnie dopiero gdy przyjadą specjaliści i sprawdzą teren. Według wstępnych ustaleń naszych pirotechników liceum nie jest zagrożone – wyjaśnia Kańka.

Czemu zdecydowano o ewakuacji tylko trzech budynków bez budynku szkoły? – Tak jak mówiłam wcześniej są to wstępne ustalenia. Taką decyzję podjęli pirotechnicy – zaznacza Kańka.

Według policjantów saperzy otrzymali informację o zdarzeniu około godz. 11.05. Niestety nie sprecyzowano kiedy specjaliści przybędą na miejsce.

AKTUALIZACJA godz. 13.00

Na miejscu zdarzenia pojawili się saperzy.

AKTUALIZACJA godz. 13.20

Przed kilkoma minutami uczniowie i pracownicy zostali ewakuowani z budynku. – W tej chwili ostatnie grupy dzieci opuściły budynek szkoły. Była to moja decyzja – wyjaśnia Ewa Król, dyrektor liceum.

AKTUALIZACJA godz. 14.00

Jak udało sie ustalić naszej reporterce saperzy będą kopać znacznie dłużej niż zakładano. Na miejscu znaleziono wiele małych pocisków. Jeśli będzie taka możliwość to mieszkańcy zostaną na noc wpuszczeni do domów. Jednak w czasie jutrzejszych prac mogą ponownie zostać ewakuowani. Są to tylko przypuszczenia, sytuacja jest bardzo dynamiczna i jest zależna od kolejnych etapów prac saperów.

AKTUALIZACJA godz. 16.00

– Służby zostały odwołane i mieszkańcy moga powrócić do swoich domów. Akcja w pełni została zakończona – zaznacza Kańka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.