Zmieniono stawki za holowanie

Region

Od nowego roku obowiązują nowe stawki za holowanie i przechowywanie pojazdów usuniętych z drogi w powiecie pruszkowskim. Zapłacimy więcej czy mniej?

Zgodnie z przepisami policja lub straż miejska może wydać dyspozycję usunięcie samochodu na koszt właściciela. A kierowcom zdarza się np. parkować tam gdzie nie można… Niestety postój w niedozwolonym miejscu może okazać się sporym obciążeniem dla porfela. Starostwo Powiatowe w Pruszkowie zmieniło stawki za holowanie i przechowywanie pojazdów. Sprawdzamy co się zmieniło.

Będzie taniej, ale bez szokujących obniżek. W tym roku za usunięcie jednego motoroweru lub roweru zapłacimy 110 zł, natomiast za każdą rozpoczętą dobę postoju 19 zł. W ubiegłym roku wartości te były podobne. Usunięcie wymienionych jednośladów było droższe o złotówkę, a koszt postoju na tym samym poziomie. Mniej o złotówkę zapłacimy za odolowanie motocykla, czyli 218 zł.

Za usunięcie „standardowego” samochodu (do 3,5 tony) będziemy musieli wydać 476 zł, to o 4 zł mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Również za pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 do 16 ton będą mniej kosztowne pod tym względem, ponieważ różnica wynosi 5 zł na korzyść 2017 r.

Jedyną podwyżkę zaserwowano właścicielom pojazdów, którymi porzewożone są materiały niebezpieczne. Ich portfel zmniejszy się o kwotę 1508 zł (13 zł więcej niż rok wcześniej).

Szczegółowe wartości zamieszczamy poniżej:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.