Zmienili pierwszeństwo, kierowcy narzekają

Pruszków

W Pruszkowie na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i Wysokiej zmieniono organizację ruchu. Od niedawna pierwszeństwo mają kierowcy poruszający się drugą z wymienionych ulic, przez co od strony Tworek tworzą się duże korki.

Do naszej redakcji zgłosiła się jedna z czytelniczek. Jak twierdzi sprawa zmiany pierwszeństwa jest kłopotliwa i bulwersuje wielu kierowców. – Ustawienie znaku pierwszeństwa na ul. Wysokiej paraliżuje ruch drogowy. W Tworkach znajduje się ogromy szpital, w którym pracuje bardzo dużo osób. Do tego dochodzą mieszkańcy tej dzielnicy, którzy w godzinach porannych jadą w kierunku Al. Jerozolimskich. Przez to wszystko na ul. Partyzantów tworzą się ogromne korki – informuje Katarzyna.

Sytuację najlepiej obrazują zdjęcia umieszczone w naszej galerii. Kierowcy jadący ul. Partyzantów w kierunku drogi wojewódzkiej nr 719 muszą ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z ul. Wysokiej.

Czym spowodowana była ta zmiana? – Informuję, że po uzyskaniu pozytywnej opinii prezydenta miasta Pruszkowa oraz przeanalizowaniu organizacji ruchu na skrzyżowaniu wyznaczono drogę powiatową nr 3134W ul. Wysoką jako drogę z pierwszeństwem, ponieważ jest ona drogą wyższej kategorii – mówi nam Andrzej Bittel, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Ale to niejedyny powód zmiany… – Jednocześnie od 1 lipca br. została uruchomiona linia autobusowa nr 5, która została wyznaczona między innymi ul. Sadową, ul. Wysoką oraz ul. Partyzantów. Zmian organizacji ruchu na przedmiotowym skrzyżowaniu ułatwiła włączenie się do ruchu autobusom – podkresla Bittel.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.