Zmieniają rozkład jazdy pociągów

Region

Od najbliższego czwartku, 15 listopada, zacznie obowiązywać korekta rozkładu jazdy pociągów na linii podmiejskiej nr 447. Czego mogą spodziewać się podróżni?

Na szczęście obędzie się bez rewolucji, choć jak wiadomo podmiejska linia kolejowa nr 447 to nadal w wielu miejscach plac budowy. Do momentu zakończenia wszystkich prac nie ma co liczyć na zwiększenie przepustowości szlaku, ani na zwiększenie prędkości składów. Co więcej, pojawią się przejściowe utrudnienia związane z dalszą modernizacją infrastruktury.

Ale po kolei. Od kilku dni pasażerowie mogą już korzystać z obu krawędzi peronu w Pruszkowie, co oznacza, że znikają problemy związane z ruchem wahadłowym pociągów na wysokości pruszkowskiej stacji. Uwzględniono to także w obecnej korekcie rozkładu.

Dla pasażerów z Grodziska ważną informacją jest utrzymanie kursowania „Bolimka”. Na grodziskiej stacji jadąc w kierunku Skierniewic zatrzyma się też „Wiedenka”. Ale na odcinku za Grodziskiem szykują się też utrudnienia. Na odcinku Grodzisk Mazowiecki-Skierniewice zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu związane z wymianą systemu sterowania ruchem kolejowym. 15 listopada i 8 grudnia wycofany zostanie pociąg nr 19996/7 relacji Warszawa Wschodnia – Skierniewice. Na trasę ruszą autobusy komunikacji zastępczej.

Większych zmian w rozkładzie jazdy podróżni mogą spodziewać się na początku grudnia.

Tabele z rozkładem znajdziecie tu: Koleje Mazowieckie, SKM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.