Zmienią datę rocznicy?

Region

Na ostatniej sesji rady miasta Podkowy Leśnej podniesiono kwestię święta  upamiętniającego powstanie miasta. Przypada ono 9 kwietnia. Przewodniczący rady miasta, Bogusław Jestadt zastanawiał się, czy nie należy zmienić daty
obchodów.

Zdaniem przewodniczącego Jestadta, data 9 kwietnia, uznana za święto miasta, wydaje się niefortunna, bo wypada w przeddzień rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku. Z tą opinią nie zgodziło się kilku radnych, którzy nie wyobrażają sobie zmiany daty obchodów rocznicy powstania miasta. W rozmowie z nami przewodniczący rady potwierdził, że jest za tym, by obchody święta miasta przenieść na inny termin. – Jeśli tak się stanie, to najwcześniej w przyszłym roku. W tym roku obchody odbędą się 9 kwietnia. Jednak uważam, że sprawę ewentualnej zmiany terminu trzeba przedyskutować z radnymi, burmistrzem i poddać głosowaniu. Ale to kwestia przyszłości – mówił Bogusław Jestadt.

Z okazji 86. rocznicy powstania Podkowy Leśnej przygotowano dwa wydarzenia. Jedno to terenowa gra miejska „Podkowa w Dobrym Towarzystwie”. Zabawa, której uczestnikami mogą być osoby indywidualne i zespoły – rodziny lub grupy znajomych, rozpocznie się o godzinie 15.00, przy Pałacyku Kasyno, a zakończy o godz. 18.00. Do pokonania będzie trasa, na której wyznaczono specjalne punkty związane z historią Podkowy. Wygra osoba, która zbierze poprawne informacje ze wszystkich wyznaczonych punktów w najkrótszym czasie. Po zakończeniu gry przewidziano również quiz sprawdzający wiedzę uzyskaną na trasie. O godz. 17.00 rozpocznie się ognisko przy stawie obok Pałacyku Kasyna. – W programie m.in. pieczenie kiełbasek oraz koncert na żywo melodii z lat 20.i 30. Atmosferę integracji wzbogacać będą też loterie – mówi Mateusz Wilkoń z Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej.

O godz. 19.00 rozpocznie się impreza „Światło na Młodych. Pokaz twórczości debiutantów. Różne dziedziny sztuki!”. Miejscem wystaw, pokazów i koncertów będzie CKiIO przy ul. Świerkowej 1. – Chodzi o wyłonienie i wypromowanie młodych podkowiańskich talentów. Zaprezentują się Paulina Gedymin – fotografia, Piotr Gago – malarstwo i rysunek, Franciszek Ledóchowski – film i videoart oraz zespoły muzyczne Grupa Caraboo i Followers of Light – dodaje Mateusz Wilkoń z CKiIO.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.