Zmiany w stołówce na lepsze

Podkowa Leśna

Nowy rok szkolny często niesie ze sobą zmiany. Tak było w przypadku Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej, gdzie zmodyfikowano formę prowadzenia stołówki. Burmistrz miasta ocenia, że była to dobra zmiana.

Kryterium wyboru najlepszej oferty nie była cena. Postawiono na jakość serwowanych posiłków. – Z perspektywy ponad dwóch miesięcy już można ocenić, że podjęcie decyzji o zmianie formy prowadzenia stołówki było jak najbardziej zasadne i z korzyścią nie tylko dla uczniów. Osiągnęliśmy mierzalne oszczędności budżetowe, ale przede wszystkim mamy wpływ na kierowanie polityki prospołecznej, a co za tym idzie szerszą pomoc faktycznie potrzebującym – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Dotychczas obiad w szkolnej stołówce kosztował 4,5 zł. Po zmianach cena posiłku wzrosła, jednak mimo to wzrosła ilość osób korzystających z jadalni. – Cena pełnego obiadu wynosi 7zł dla dziecka, 9 zł dla osoby dorosłej. Ilość wydawanych posiłków w stosunku do lat ubiegłych znacznie wzrosła – było ok. 130, obecnie jest 200. Biorąc pod uwagę, że cena obiadu jest wyższa dla osób stołujących się to jest to miarą sukcesu – informuje burmistrz Podkowy Leśnej.

Nie wszystkie dzieci stać jednak na ciepły posiłek. Na szczęście w podkowiańskiej szkole udało się zwiększyć liczbę uczniów, którzy bezpłatnie mogą zjeść obiad. – Dodatkowo, uważam za kluczowe, że dzięki wprowadzonym zmianom pomoc publiczna skierowana została do osób, które jej rzeczywiście potrzebują. Dotychczas tylko 3 dzieci otrzymywało bezpłatne posiłki, obecnie po zmianie organizacyjnej jest ich 21. Docelowo będzie ok. 30. Udało się pomóc dziesięciokrotnie większej ilości uczniów – informuje Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.