Zmiany w rozkładzie jazdy

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa, Koleje Mazowieckie i Szybka Kolej Miejska w niedzielę, 13 grudnia, zmieniają dotychczasowe rozkłady jazdy. Czego mogą spodziewać się pasażerowie?

Największe zmiany czekają linię skierniewicką, którą obsługują Koleje Mazowieckie. Zwiększy się liczba połączeń, a kursowanie pociągów powinno wrócić „do normy”. Ponieważ zakończyły się prace modernizacyjne, w godzinach szczytu na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa średnio będzie kursowało pięć par pojazdów. Koleje Mazowieckie informują, że po podniesieniu parametrów linii, większość kursów obsługiwana będzie nowym taborem 45 WE „Impuls”, co przyczyni się do skrócenia czasu przejazdu o ok. 10 min w porównaniu do obowiązującego rozkładu jazdy.

Dodatkowo Koleje Mazowieckie przypominają, że od 13 grudnia przestaje obowiązywać wzajemne honorowanie biletów na linii skierniewickiej w pociągach „PKP Intercity”, „Przewozach Regionalnych” oraz SKM.

W grafikach jazdy SKM na linii S1 także zmiany. Pociągi będą odjeżdżać w innych godzinach, ale kursy przesunięto tylko o kilka minut. Ponadto w Międzylesiu (linia otwocka) zakończyła się budowa tunelu, co może mieć wpływ na bardziej punktualne przyjazdy i odjazdy również na linii pruszkowskiej.

Niestety powody do radości prysną wraz z nadejściem sierpnia. W drugiej połowie przyszłego roku rozpocznie się remont na linii nr 447 Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki i potrwa aż trzy lata. W jego czasie pociągi KM i SKM będą jeździły tylko jednym torem na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków. Organizacja ruchu na pozostałym odcinku do Grodziska Mazowieckiego jest w planach. Jednak niewykluczone, że nie pojadą tam pociągi. Podróżni będą musieli korzystać najprawdopodobniej z autobusowej komunikacji zastępczej.

Natomiast WKD nie przewiduje wielkich zmian w rozkładach. Właściwie wszystko zostanie po staremu, z wyjątkiem kilku niuansów. W wigilię 24 grudnia zostanie uruchomionych dodatkowo 14 kolejek. Nowością są oznaczenia poszczególnych relacji jako A1 i A12. Wynika to z „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Mazowieckiego”, jednak nie ma to większego znaczenia dla podróżnych. Należy pamiętać, że w przyszłoroczne wakacje przewoźnik planuje kontynuować modernizację torowiska. Chodzi o remont toru nr 2 na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów WKD. Zatem pasażerowie muszą mieć na uwadze utrudnienia z tym związane.

Wszystkie rozkłady obowiązują od niedzieli, 13 grudnia.

Z rozkałdem jazdy można zapoznać się poniżej:

Koleje Mazowieckie 13 grudnia 2015 r. – 15 luty 2016 r.
Koleje Mazowieckie 16 luty 2016 r. – 12 marca 2016 r.
Warszawska Kolej Dojazdowa, nowy rozkład obowiązujący od 13 grudnia 2015 r.
Warszawska Kolej Dojazdowa, rozkład świąteczny 24 grudnia 2015 r.
Szybka Kolej Miejska 13 grudnia 2015 r. – 12 marca 2016 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.