Zmiany w rozkładach jazdy

Kolej

Koleje Mazowieckie szykują zmiany w rozkładzie jazdy, które będą obowiązywały od 13 marca. Na korekty muszą zwrócić również uwagę także korzystający z usług linii autobusowej L-1.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 13 marca do 11 czerwca 2016 roku planuje przeprowadzenie prac modernizacyjnych, które wpłyną na kursowanie poszczególnych linii. Zmiany dotkną również pociągi poruszające się na trasie Warszawa –  Skierniewice.

W Skierniewicach będzie przebudowywana tamtejsza stacja, co wpłynie na rozkład jazdy pociągów przejeżdżający przez Grodzisk i Pruszków. Zmiany nie powinny być odczuwalne. W godzinach porannych sięgną kilku minut, jednak warto je uwzględnić w planowaniu podróży. Nowy rozkład jazdy pociągów znajdziesz tu.

Mieszkańcy Pruszkowa i Grodziska obawiają się planowanego remontu linii nr 477. Jej remont może oznaczać gigantyczne utrudnienia o czym już informowaliśmy wielokrotnie. Jakie są plany kolejarzy? O tym przeczytasz tu.

Od 1 marca zmiany dotkną również podróżujących linią autobusową L-1, która kursuje na trasie PKP Piaseczno-Plac Szwedzki. Dla mieszkańców Janek i Falent jest to doskonały środek komunikacji, który ułatwia im dostanie się do Piaseczna czy też Lesznowoli. Od 1 marca L-1 nie będzie obsługiwał przystanków znajdujących się w Falentach i Jankach. Chodzi o: IMUZ 01, Falenty-Osiedle 01, Falenty Nowe 01, Falenty Duże 02, Falencka 02 i Janki 02.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.