Zmiany w odbiorze odpadów

Piastów

Odpady segregowane będą odbierane od mieszkańców Piastowa co 14 dni. To jedna ze zmian, które zaczną obowiązywać od 1 lipca.

Najważniejsza informacja dotyczy kosztów związanych z odbiorem odpadów. Te nie ulegną zmianie. Mieszkańcy Piastowa nadal będą płacić 10 zł za osobę za śmieci segregowane lub 17 zł w przypadku gromadzenia ich w sposób nieselektywny.

Zmiany dotyczą firmy, która będzie odpowiadała za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Od 1 lipca obowiązek ten będzie realizował MZO Sp. z o.o. w Pruszkowie. Śmieci segregowane będą odbierane co 14 dni, a nie tak jak dotychczas raz w miesiącu. Dodatkowo odbiór odpadów biodegradowalnych będzie prowadzony przez cały rok. Z pewnością to udogodnienie dla wielu mieszkańców nieruchomości jednorodzinnych. Od kwietnia do listopada odpady biodegradowalne będą odbierane co 14 dni. Z kolei od grudnia do marca raz w miesiącu. Warto pamiętać, że można je również oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Co do pojemników, nie ma konieczności ich wymiany. Kosze zostaną oklejone logiem MZO Pruszków i będą mogły być nadal użytkowane przez mieszkańców. Należności za odbiór odpadów nadal należy wpłacać na dotychczasowe numery indywidualnych kont bankowych. 

Należy pamiętać, że możliwy jest również odbiór mebli oraz odpadów wielkogabarytowych. W takim przypadku mieszkańcy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie do urzędu miejskiego.

Jak prezentuje się lipcowy harmonogram odbioru odpadów w Piastowie? 

Strona północna rejon I: 5 i 19 lipca – odpady zmieszane, 13 i 27 – segregowane, 14 i 28 –  biodegradowalne
Strona północna rejon II: 7 i 21 lipca – zmieszane, 13 i 27 – segregowane, 14 i 28 –  biodegradowalne
Strona południowa rejon III: 12 i 26 lipca – zmieszane, 6 i 20 – segregowane, 8 i 21 –  biodegradowalne
Strona południowa rejon IV: 14 i 28 lipca – zmieszane, 6 i 20 – segregowane, 8 i 21 –  biodegradowalne

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.