Zmiany w odbiorze odpadów

Region

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w Pruszkowie oraz Nadarzynie zmieniły się terminy odbioru odpadów. Kiedy mieszkańcy powinni przygotować śmieci?

Harmonogram odbioru odpadów został lekko zmodyfikowany. Wszystko przez „czerwoną kartkę w kalendarzu”. W tym wypadku chodzi o dzień Wszystkich Świętych, kiedy to większość z nas ruszy na cmentarze, aby odwiedzić groby bliskich. Zgodnie z harmonogramem, 1 listopada odpady powinny zostać odebrane od mieszkańców Pruszkowa oraz Nadarzyna. Termin uległ jednak zmianie.

W środę, 2 listopada, odpady odebrano zostaną z kilku pruszkowskich dzielnic. – W związku z przypadającym w najbliższy wtorek (1 listopada) dniem Wszystkich Świętych informujemy, że odbiór zmieszanych odpadów komunalnych z dzielnic Malichy, Tworki, Żbików, Centrum w zabudowie jednorodzinnej przewidziany na dzień 01.11.2016 r. (wtorek) odbędzie się w dniu 02.11.2016 r. (środa) – podał pruszkowski urząd na swojej stronie internetowej.

Z kolei mieszkańcy rejonu II gminy Nadarzyn (Krakowiany, Parole, Wola Krakowiańska, Nadarzyn) wizyty firmy zajmującej się wywozem śmieci powinni spodziewać się w nadchodzącą sobotę, czyli 29 października.

Jesień to czas porządkowania ogrodów oraz podwórek. Z drzew spadają liście, przycinamy rośliny, więc odpadów zielonych nie brakuje. Jeśli mieszkańcy Milanówka chcą się ich pozbyć, muszą się spieszyć. Odpady zielone gromadzone w brązowych workach będą odbierane do 31 października. Jednak osoby, które będą posiadały znaczną ilość liści mogą spać spokojnie. Dodatkowy termin ich odbioru nastąpi 26 listopada w rejonach 1-5 i 3 grudnia w rejonach 6-10.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.