Zmiany terminu już nie będzie

Grodzisk Maz.

Budowa domów komunalnych przy ul. Traugutta w Grodzisku wchodzi w finałową fazę. Lokatorzy do nowych mieszkań zaczną wprowadzać się na przełomie października i listopada. – Ten termin jest nieodwołalny – podkreśla grodziski burmistrz.

Budowa nowych bloków komunalnych to jedna z czołowych inwestycji prowadzonych przez grodziski magistrat. W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy baza takich mieszkań ma się powiększyć o 150 lokali. W pierwszej kolejności zasiedlone zostaną budynki przy ulicy Traugutta. Łącznie znajdą się w nich 64 mieszkania. Inwestycja miała być zakończona w czerwcu br. Niestety, nie obyło się bez perypetii.

Problemy na budowie przy ul. Traugutta pojawiły się na początku tego roku. Tempo robót nagle zwolniło. – Podczas wizyty inspektorów na budowie robotnicy mówili, że nie mają pustaków, żeby murować. Wykonawca poinformował nas, że ma przejściowe problemy. Zjawisko zaczęło się powtarzać – powiedział w kwietniu  Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Sprawa skończyła się rozwiązaniem umowy z firmą budowlaną i ogłoszeniem kolejnego przetargu.

Taki obrót sprawy wymagał jednak korekty harmonogramu. Początkowo przewidywano, że budowa zakończy się we wrześniu. Później termin przesunięto na październik. Jak sytuacja wygląda dziś? – Bardzo dobrze. Byłem ostatnio na placu budowy, wszystko idzie zgodnie z planem. Nie ma więc mowy o kolejnej zmianie terminu oddania tych budynków do użytkowania – mówi nam Grzegorz Benedykciński. – Zależy nam na tym, by jak najszybciej wyprowadzić ludzi z tych zniszczonych budynków, w których dziś mieszkają – zaznacza.

Gmina na budowę domów komunalnych wyda około 6,5 mln zł.Dofinansowanie jakie udało się pozyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego to 30 proc. tej kwoty. Jednym z powodów rozwiązania umowy z pierwotnym wykonawcą była obawa o przekroczenie terminu (październik), co skutkowałoby koniecznością zwrotu dotacji.

Teraz burmistrz Grodziska jest spokojny o planowe zakończenie inwestycji. A co, gdyby czarny scenariusz dotyczący przekroczenia terminu jednak się urzeczywistnił? – Nie ma na to szans. Nawet jeśli coś się przesunie, w co mocno wątpię, to wystąpimy o przedłużenie terminu rozliczenia dotacji – twierdzi Grzegorz Benedykciński.

Grodziski magistrat po perypetiach ze zmianą wykonawcy na realizację inwestycji musiał wyłożyć dodatkowe środki na budowę domów przy ulicy Traugutta. Czy koszty mocno poszybowały w górę? – Faktycznie musimy zapłacić nieco więcej, ale kwoty nie odbiegają znacząco od naszych szacunków. Tak się to nam dobrze ułożyło – zaznacza burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Wiadomo już kto zamieszka w blokach przy ul. Traugutta. Lokale zostały rozdzielone między najemców kilka miesięcy temu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.