Zmiana organizacji ruchu na kolei

Region

20 września ma ruszyć remont torowisk przy stacjach PKP w Ursusie i Włochach. Pasażerowie kolei przez najbliższe miesiące będą musieli zmagać się ze sporymi utrudnieniami.

Jak poinformował nas Jan Telecki z PKP PLK rozkład jazdy pociągów KM i SKM, który ma obowiązywać podczas trwania remontu jest jeszcze niegotowy. Mimo tego wiemy już jak będzie odbywał się ruch na torach. – Pociągi SKM i KM kursujące od strony Pruszkowa do stolicy w porannych godzinach szczytu, czyli od 6.00 do 10.00 będą traktowane priorytetowo – podkreśla Telecki. – Podobna sytuacja będzie miała miejsce w szczycie popołudniowym. Pociągi jadące w kierunku Pruszkowa czy Grodziska Maz. w godzinach 15.00 – 17.00 będą miały pierwszeństwo – dodaje.

Dodatkowo raz na godzinę po torze nr 4 kursować będzie pociąg w kierunku Skierniewic. Ruch w tym wypadku będzie odbywał się pod prąd. Z powodu konieczności rozmontowania torowiska wszystkie pociągi będą kończyć swój bieg w Ursusie. Stąd pasażerowie przejadą autobusami ZTM do lokomotywowni na Odolanach. Tu podróżni znów przesiądą się do pociągu, który przewiezie ich do Dworca Zachodniego na peron dalekobieżny nr 7. W identyczny sposób będzie odbywać się podróż ze stolicy w stronę Pruszkowa. W tym wypadku ruch również będzie odbywał się wahadłowo.

– Lokomotywownia w Odolanach jest jedynym łączącym punktem dla kolei jadącej od strony Włoch i autobusów ZTM. Dalej tor zakręca i umieszczenie punktu przesiadkowego na dalszej stacji oznaczałoby dłuższą trasę przejazdu autobusów – wyznaje Jan Telecki. – Ponadto w Odolanach jest pętla autobusowa skąd kursuje linia 206 jadąca na Nowe Włochy – dodaje.

Konrad Klimczak, rzecznik prasowy ZTM, poinformował nas, że obecnie trwają jeszcze przygotowania stosownych dla autobusów mających przewozić pasażerów z Ursusa na Odolany. – Obecnie badamy strumienie pasażerów i inne czynniki. Dzięki temu będziemy widzieć które linie musimy wzmocnić i wydłużyć – przyznaje Klimczak. – Wszystkie informacje na pewno ogłosimy na konferencji prasowej 15 września – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.