Zmarła Anna Foss-Dobrzyńska

Podkowa Leśna

Anna Foss-Dobrzyńska, wieloletni sekretarz oraz wiceprezes TPMOPL od kilku miesięcy walczyła z poważną chorobą, niestety przegrała…

Anna Foss-Dobrzyńska urodziła się w 1941 r. Niemal 30 lat temu podjęła decyzję o przeprowadzce do Podkowy Leśnej. – Przyciągnęła ją tu między innymi atmosfera i tradycja aktywności społecznej, w której jej społecznikowska natura znalazła znakomite pole do działania – napisano na stronie Podkowy Leśnej.

W latach 90-tych Foss-Dobrzyńska uczestniczyła w pracach nad statutem miasta, strategią zrównoważonego rozwoju i planem zagospodarowania przestrzennego Podkowy, była współinicjatorką wydanej w 2006 r. Karty Mieszkańca Podkowy Leśnej przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna (TPMOPL). Ponadto od 2005 r. uczestniczyła w organizacji festiwalu „Otwarte Ogrody”.

– Całkowicie własnym, oryginalnym pomysłem Anny Foss było odtworzenie „olimpiady”, jaką w czasie wojny, w roku 1943 zorganizowały ekipy Zarybia i Stawiska – we współczesnej koncepcji były to zawody obu szkół podstawowych i gimnazjów podkowiańskich, rozegrane tak jak przed 69 laty, na terenie Zarybia. Impreza odbywała się co roku przez trzy lata – czytamy dalej na stronie Podkowy.

W latach 1994-1998 i 2010-2014 pełniła funkcję radnej miasta.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.