Zmarł z przyczyn naturalnych

Piastów

Wracamy do sprawy śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono 11 listopada w Piastowie na ul. Łukasińskiego. Co było przyczyną zgonu?

Przypomnijmy, ciało 30-latka odnaleziono przed drzwiami od klatki schodowej jednego z bloków. Na miejscu pojawiły się policja oraz pogotowie. Na ratunek było jednak za późno. Stwierdzono, że mężczyzna nie żyje.  

Pruszkowska prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok. Ustalono, że mężczyzna przed śmiercią wraz z kolegami brał udział w libacji alkoholowej.

Znamy wstępne wyniki sekcji. Jak doszło do zgonu? – W wyniku oględzin ciała nie stwierdzono żadnych obrażeń mechanicznych mogących mieć wpływ na śmierć mężczyzny, czyli wykluczono udział osób trzecich. 30-latek miał ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową. Jednocześnie pobrano materiał genetyczny do badań biologicznych i histopatologicznych na obecność alkoholu etylowego w organizmie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna zmarł z przyczyn naturalnych, w tym przypadku chorobowych – mówi Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszkowie.

Czy alkohol mógł przyczynić się do śmierci? – Oczywiście, że mógł się przyczynić. Lecz pewność uzyskamy po wykonaniu dokładniejszych badań i po uzyskaniu końcowego protokołu z sekcji zwłok – zaznacza Zwoliński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.