Złożyłeś już swojego PIT-a?

Region

Ślęczysz nad formularzem i nie wiesz, w którą rubrykę wpisać daną kwotę? Z takim problemem mierzy się w kwietniu wielu mieszkańców naszego regionu. Ale jest na to rada!

Do końca kwietnia musimy złożyć zeznanie podatkowe. Niektórzy uczynili to już wcześniej, inni zaś czekali na właściwe dokumenty od pracodawcy bądź zwyczajnie nie mieli czasu, aby się zająć wypełnieniem deklaracji. Jednak formularz należy złożyć do 30 kwietnia. W innym wypadku dostaniemy karę.

Co zrobić, gdy pojawia się problem z wypełnieniem zeznania podatkowego? Należy udać się do fachowca, znajomego, bądź Urzędu Skarbowego. Albo skorzystać z wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego za rok 2015. Wystarczy je tylko pobrać, podpisać i wysłać. Takie ułatwienie wprowadziło Ministerstwo Finansów.

PFR PIT-37 skierowany jest to tych, którzy otrzymują od pracodawców PIT-8C, PIT-11, PIT-R oraz z organów rentowych PIT-40A/11A. Z kolei PFR PIT-38 pomoże osobom posiadającym przychód z kapitałów pieniężnych (PIT-8C). Wystarczy wejść we właściwy formularz, wypełnić i wszystko jest gotowe. Do złożenia zeznania pozostały nam dwa tygodnie, więc warto zrobić to jak najszybciej.

PFR PIT-37 dostępny jest tu
PFR PIT-38 znajdziesz tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.