Złóż wniosek do budżetu miasta

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna myśli już o przyszłorocznym budżecie. Miasto jest otwarte na propozycje mieszkańców i czeka na ich wnioski.

Samorządy już powoli przygotowują się do tworzenia budżetów na 2017 rok. Posiadanie planu dochodów i wydatków stanowi podstawę funkcjonowania jednostek samorządowych. Gminy określają najważniejsze inwestycje, a także ponoszone koszty, co pozwala prowadzić racjonalną gospodarkę finansową. Koniec roku jest niezwykle gorący, gdyż wtedy ważą się losy budżetu. Do 15 listopada Rada Miasta musi otrzymać jego propozycję.

Problem w tym, że gminy nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb inwestycyjnych mieszkańców. Jedni oczekują remontu konkretnej drogi, inni zwiększenia dostępności komunikacji i tak można w nieskończoność. Jednak Podkowa Leśna, już po raz kolejny, chce poznać potrzeby mieszkańców. – Zapraszam wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem miasta do składania wniosków z propozycjami zadań przewidzianych do realizacji w roku 2017 i ewentualnej ich kontynuacji w latach kolejnych – zachęca Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Magistrat wychodzi naprzeciw mieszkańców i chce ich aktywnego udziału w tworzeniu budżetu. Należy podkreślić, że przepisy nie określają takiego działania, jednak w Podkowie jest ono popularne. W ubiegłym roku mieszkańcy złożyli ponad 40 wniosków. 

Czy teraz podkowianie będą równie aktywni? To się okaże. Mają jeszcze ponad dwa tygodnie na przedstawienie swoich propozycji do przyszłorocznego budżetu. – Wnioski należy składać w formie pisemnej w  sekretariacie Urzędu Miasta Podkowa Leśna, wysłać e-mailem lub  pocztą do 30 września br. Należy jednak pamiętać, że nie liczy się data nadania, lecz wpłynięcia do urzędu. Złożenie wniosku nie gwarantuje automatycznego uwzględnienia zadania w projekcie budżetu – podaje Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.