Złodzieja ruszyło sumienie?

Milanówek

Wracamy do tematu. Strażacy ochotnicy z Milanówka odzyskali skradziony kilka dni temu sprzęt, choć niekompletny. Sprawca porzucił rzeczy w krzakach.

O sprawie informowaliśmy w poniedziałek rano. Jak poinformowali nas strażacy z OSP Milanówek w nocy z 19 na 20 sierpnia skradziono im sprzęt specjalistyczny do ratowania życia – m.in. torbę medyczną z pełnym wyposażeniem i lekami, strażacki sprzęt specjalistyczny, czyli mundur, hełm, buty i osobisty sprzęt ratowniczy. Wszystko znajdowało się wewnątrz pojazdu jednego z ochotniczych ratowników, ponieważ planowano wyjazd do Rytla z pomocą. 

Na swojej stronie facebookowej strażacy napisali, że sprzęt został odnaleziony!

Dodatkowo otrzymaliśmy wiadomość z podziękowaniami. – Serdecznie dziękuję wszystkim: strażaczkom i strażakom, ratowniczkom i ratownikom, internautkom i internautom oraz mass mediom za tak ogromne zaangażowanie w poszukiwaniu skradzionych mi rzeczy. Dzięki Państwa apelowam sprawca porzucił poszukiwane przedmioty, które przez Panie Katarzynę i Sylwię zostały odnalezione (pisownia oryginalna – przyp. red.) – napisała Urszula Milczarek z OSP Milanówek. 

Dodatkowo pani Urszula wykazała się wyjątkowym zrozumieniem dla sprawcy całego zamieszania. – W tym miejscu również chcę podziękować sprawcy kradzieży, że nie zniszczył przedmiotów i pozostawił je w miejscu możliwym do odnalezienia. Każdy ma prawo popełniać błędy, i każdy ma prawo dać sobie szansę na nowe życie. Sprawco zrobiłeś pierwszy dobry krok, umożliwiłeś znalezienie przedmiotów, spróbuj zrobić postawić kolejny, stać się dobrym człowiekiem – na to nigdy nie jest za późno – apeluje Urszula Milczarek. 

W tej sytuacji strażakom należą się duże słowa uznania. Oby jak najmniej takich zdarzeń!

Poniżej zamieszczamy oryginalny tekst Urszuli Milczarek:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.