Zlikwidowano nielegalną ubojnię, w której było 1,4 tony mięsa

Żabia Wola

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego wraz z inspektorami Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej z Pruszkowa ujawnili nielegalną ubojnię zlokalizowaną w Żabiej Woli. – Niebadane mięso mogło trafiać bezpośrednio do sprzedaży – poinformowała asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy grodziskiej komendy policji.

W miniony czwartek policjanci oraz inspektorzy postanowili sprawdzić wcześniej uzyskaną informację w sprawie nielegalnego uboju i „rozbioru” mięsa na terenie gminy Żabia Wola. Niestety doniesienia okazały się prawdziwe. Na jednej z posesji znaleziono kilka dołów, w których zakopywano mięsne odpady. Natomiast w budynku ujawniono tusze zwierzęce, a w bagażniku auta worki z mięsem przygotowanym do sprzedaży.

Nie były to małe ilości… – Pracownicy inspekcji weterynaryjnej zabezpieczyli ponad 1,4 tys. kilogramów mięsa końskiego i wieprzowego oraz odpadów, które zostały przekazane do utylizacji – podkreśla asp. szt. Katarzyna Zych. – Funkcjonariusze ujawnili, że prace w ubojni wykonywane były w bardzo złych warunkach sanitarnych, niewłaściwymi narzędziami i w pomieszczeniu pozbawionym posadzki i bieżącej wody. Ponadto, mięso przygotowane do sprzedaży nie było poddawane obowiązkowym badaniom – dodała.

Materiały zebrane w tej sprawie trafią do prokuratury. O miejscu zagrażającym zdrowiu lub życiu ludzi został powiadomiony powiatowy inspektor sanitarny.

Policjanci apelują, by nie kupować mięsa z niesprawdzonych źródeł. Nie powinniśmy sugerować się wyłącznie niską ceną. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, co kupujemy żeby później nie narazić się na utratę zdrowia, a nawet życia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.