Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Grodzisk Maz.

Kolejna już akcja Centralnego Biura Śledczego Policji w naszym regionie. Tym razem zlikwidowano nielegalną fabrykę i magazyn podrobionych papierosów na terenie powiatu grodziskiego.

Papierosy produkowano tam na masową skalę, a wszystko to działo nie w piwnicy czy garażu, lecz… – W trakcie prowadzonych działań ujawniono fabrykę papierosów oraz zewnętrzny magazyn, w którym składowano krajankę tytoniową. Jak się okazało nielegalna fabryka działała na terenie kompleksu przemysłowego legalnie działających firm w podwarszawskiej miejscowości – informuje CBŚP.

Funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię produkującą papierosy i kolejną linię do ich paczkowania, znajdując przy tym ponad 2,4 mln sztuk papierosów, ponad 10 ton krajanki tytoniowej, a także komponenty do ich produkcji (etykiety, filtry, bibuły papierosowe, kartony itp.).

Łączna wartość tych wyrobów oraz maszyn do ich produkcji wyniosła około 5,5 mln zł. Na zabezpieczonym towarze ciążył obowiązek podatkowy w kwocie blisko 13 mln zł.

Zatrzymano siedem osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze, w tym sześciu obywateli Ukrainy. Usłyszeli oni zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych bez stosownych zezwoleń i opłacania podatków. Wszystkie osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące.

– Na podstawie wstępnych ustaleń można stwierdzić, iż w fabryce podrabiano marki papierosów dwóch znanych koncernów tytoniowych, a wyprodukowane papierosy były przeznaczone do sprzedaży na rynek brytyjski – zaznacza CBŚP.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.