Źle wykonany parking?

Pruszków

Nie tak dawno przed blokiem przy al. Niepodległości 14 w Pruszkowie pojawił się nowy parking. Spowodował, że parkujące samochody blokują przejście chodnikiem. Dochodzi do sytuacji gdy zdenerwowani przechodnie niszczą auta (na zdjęciu widać urwane lusterko).

Mieszkańcy Pruszkowa przyzwyczaili się do skracania sobie drogi chodnikiem umiejscowionym przy al. Niepodległości 14. Każdego dnia maszeruje tam wiele osób, nie brak również rowerzystów. Jednak na ich drodze „wyrósł” parking, który spowodował pewien konflikt…

Z problemem tym zwrócili się do nas mieszkańcy. Według nich popełniono błąd przy projektowaniu parkingu. – Ktoś odpowiedzialny za tą inwestycję nie zwrócił uwagi na chodnik, z którego korzysta wielu pruszkowian. Parking został wybudowany bezpośrednio przed nim, co utrudnia przejście. Niejednokrotnie spotkaliśmy się z tym, że ktoś porysował auta lub, jak widać na zdjęciu, urwał lusterko – tłumaczy Piotr. – Boimy się tam parkować – dodaje.

Okazuje się, że sytuacja nie jest bez wyjścia. Jednak mieszkańcy bloku przy al. Niepodległości 14 muszą działać razem. – Znamy ten temat. Jeden z mieszkańców zgłosił się do nas, miał propozycję aby zlikwidować jedno miejsce parkingowe na przejściu tego chodniczka. Jeżeli mieszkańcy wypowiedzą się pozytywnie w stosunku do tego pomysłu i zostaną zebrane podpisy w tej sprawie to weźmiemy inżyniera, który projektował nam parking i wprowadzimy stosowne zmiany – wyjaśnia Mirosława Kielak, kierownik administracji osiedla Śródmieście. – Póki co nie mamy podstaw aby niepotrzebnie wydawać pieniądze i likwidować to miejsce – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.