Złapali włamywacza poszukiwanego listami gończymi

Pruszków

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 32-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Jak się okazało, mężczyzna ma na swoim koncie także włamanie na terenie miasta.

W ten sposób wyjaśniła się sprawa przestępstwa sprzed dwóch lat. – W październiku 2016 roku w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Pruszkowa doszło do włamania. Łupem włamywacza padł sprzęt elektroniczny oraz biżuteria o wartości kilku tysięcy złotych – informuje pruszkowska komenda.

Wykrycie sprawcy udało się dzięki specjalistycznym badaniom. – Bardzo ważne okazały się skrupulatnie zabezpieczone ślady. Będący na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył między innymi ślady biologiczne pozostawione przez sprawcę. Materiał wysłano do laboratorium komendy stołecznej, gdzie eksperci ujawnili tzw. profil DNA, który przesłano do bazy danych centralnego laboratorium kryminalistycznego komendy głównej policji. Analiza wykazała, że wyłoniony profil pasuje do zarejestrowanego już wcześniej w bazie profilu DNA 32-let niego mieszkańca Pruszkowa – wyjaśnia podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Szybko okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu nieco więcej. – Po ustaleniu jego danych okazało się, że od kilku lat mężczyzna jest poszukiwany przez organy ścigania, za włamania i kradzieże. Wydano za nim dwa listy gończe. Dzięki pracy pruszkowskich „poszukiwaczy” w niedzielę 32-latek został zatrzymany na terenie Legionowa – dodaje podkom Kańka.

Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy. Na karę za ten czyn będzie oczekiwał w więzeniu, do którego trafił w celu odbycia wyroku za poprzednie przestępstwa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.