Złapali morderców 61-latka

Pruszków

Kilka dni temu w Pruszkowie doszło do morderstwa 61-latka. Policja zatrzymała już kobietę i mężczyznę, którzy mieli dokonać zabójstwa. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. Policjanci informacje o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Pruszkowa znaleziono zwłoki mężczyzny. Już ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że 61-latek mógł paść ofiarą zbrodni na tle rabunkowym. Z jego domu zniknęły cenne przedmioty. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura z Pruszkowa, a policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zabójstwa. – Wszystko wskazywało na to, że w dniu zdarzenia w mieszkaniu ofiary pojawiła się kobieta z mężczyzną. Kolejne ustalenia przyczyniły się do poznania tożsamości tych osób oraz miejsca, gdzie ewentualnie mogą przebywać – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci zatrzymali domniemanych morderców. 31-letnia Ewa K. oraz 40-letni Mariusz G. wpadli w jednym z hosteli na terenie Wawra. W pokoju funkcjonariusze znaleźli przedmioty, które były własnością 61-latka. Wśród nich znalazły się m.in. laptop, tablet, łańcuszek i telefon komórkowy. – Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna miał być przed śmiercią zastraszany nożem, krępowany kajdankami i sznurkiem oraz kneblowany. 61-latek prawdopodobnie wpuścił do mieszkania osoby, których wcześniej nie znał – zaznacza KSP.

Co ciekawe 40-latek w przeszłości odbywał karę za współudział w zabójstwie oraz był karany za uprowadzenie. Był poszukiwany listem gończym. Teraz usłyszał zarzut zabójstwa w związku z rozbojem i użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jego kompanka usłyszała zarzut za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oboje trafili już do aresztu. Grozi im dożywocie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.