Zimno, a oni dopiero montują grzejniki

Pruszków

Trwa remont budynków przy ul. Broniewskiego w Pruszkowie. Mieszkańcy remontowanego budynku skarżą się, że w mieszkaniach nadal nie zainstalowano grzejników, a dni są coraz chłodniejsze.

Na osiedlu przy ul. Broniewskiego remontowany jest zabytkowy budynek papierni. Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”, które z ramienia miasta zarządza tymi obiektami początkowo miało problem ze znalezieniem wykonawcy prac remontowych. W końcu się udało i prace wystartowały. Dziś trwają w najlepsze.

Kłopot w tym, że montaż instalacji centralnego ogrzewania zbiegł się z jesiennym załamaniem pogody… – Chciałbym poinformować gazetę, że TBS Zieleń Miejska ma gdzieś lokatorów przy ul. Broniewskiego w sprawie ogrzewania. Każdy rozumie to iż trwa remont, ale żeby w pierwszej kolejności nie włączyć ogrzewania, które już powinno być skończone. Do tej pory nawet co poniektórzy lokatorzy nie mają wszystkich grzejników zamontowanych. Obecnie na dworze temperatura spada do 3 stopni w nocy i mieszkania są wyziębione. W ciągu dnia temp sięga 15 stopni w domu. Gdy były piece to można było rozpalić i nie marznąć. Nie wspominając, że są tu małe dzieci i osoby starsze. A do ogrzewania elektrycznego nie każdy posiada jakiś grzejnik, i ile późnej przyjdzie płacić nam za prąd? Kto poniesie koszty grzania elektrycznego, gdzie i tak płaci się dużo za prąd mając termy do wody – napisała do nas jedna z mieszkanek. 

Postanowiliśmy zapytać, dlaczego instalacja centralnego ogrzewania jest montowana dopiero teraz. – Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Niestety tak się złożyło, że właśnie teraz przyszedł czas na montaż instalacji centralnego ogrzewania. W lokalach były inne alternatywne źródła ogrzewania. Nie zostały one zdemontowane. Co więcej mieszkańcy byli wcześniej informowani o planowanych pracach – wyjaśnia nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

Jak długo mieszkańcy budynku przy Broniewskiego będą musieli czekać na uruchomienie centralnego ogrzewania? – Mam zapewnienia od prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”, że za tydzień zostanie uruchomione ogrzewanie już w całym budynku – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.