Zima zaatakowała. Jak radzą sobie drogowcy?

Region

Drogowcy stanęli przed zimowym wyzwaniem. Intensywne opady śniegu sprawiły, że do pracy ruszyły odśnieżarki. Czy dotarły już wszędzie?

Niby zima przyszła kilka tygodni temu, ale tak intensywnych opadów śniegu jeszcze nie było. Pierwsza myśl, czy drogowcy zostali ponownie zaskoczeni przez aurę? Postanowiliśmy to sprawdzić. – Na ul. Komorowskiej w Pruszkowie odśnieżarka jeszcze nie zagościła. Również na al. Niepodległości widać warstwę śniegu. Z kolei piesi muszą dreptać po śniegu – relacjonowała nasza reporterka.

Czy odpowiedzialni za stan dróg zapadli w zimowy sen? Zapewniają, że cały czas prężnie pracują. – We wczesnych godzinach porannych na drogi powiatu pruszkowskiego wyjechały odśnieżarki i solarki. W każdej gminie, oprócz Brwinowa, jeżdżą po dwa pojazdy – podaje Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Warto uzupełnić, że Brwinów przejął na siebie ciężar odśnieżania wszystkich dróg na terenie gminy.

Atak zimy sprawił, że miejscami pojawiły się utrudnienia w ruchu. Kierowcy narzekają na stan dróg, a piesi chodników. Dla wielu podróż do pracy nie należy do najprzyjemniejszych. Wszyscy liczą na sprawność drogowców.  – Zapewniamy, że cały czas pracujemy, jednak opady śniegu są intensywne, co nie ułatwia sytuacji – mówi Bukowski.

W związku z pogarszającymi się warunkami drogowymi apelujemy do kierowców o ostrożność. Rano na trasie A2 doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów. Powód: jeden z pojazdów wpadł w poślizg. Więcej znajdziesz tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.