Zima mroźna nam nie groźna!

Grodzisk Maz.

Już po raz piąty gwiazdy znane z pierwszych stron gazet wystąpią w charytatywnym pokazie mody „Zima mroźna nam nie groźna”, który odbędzie się pod koniec listopada w Grodzisku Mazowieckim.

Co roku to wydarzenie podbija serca nie tylko mieszkańców naszego regionu. W charytatywnym pokazie mody biorą udział znani artyści, aktorzy, dziennikarze. Razem z dziećmi pojawiają się na wybiegu w markowych ubraniach, które sponsorzy przekazują dzieciom z ubogich rodzin. W poprzednich edycjach „Zima mroźna nam nie groźna” u boku małych modeli pojawili się m.in. Magdalena Schejbal, Małgorzata Potocka, Izabela Trojanowska, Jolanta Fraszyńska, Karol Strasburger i Stan Borys. Lubianych gwiazd nie zabraknie i w tym roku.

– Swój udział potwierdziły m.in. Jolanta Fraszyńska, Barbara Kurdej-Szatan, Małgorzata Potocka, Magdalena Schejbal, Paulina Sykut-Jeżyna, Edyta Herbuś, Maja Hyży i Eva Basta. Pokaz po raz pierwszy odbędzie się w grodziskiej Mediatece, 25 listopada w godz. 11.00-13.00. Artystom na wybiegu towarzyszyć będą dzieci, które nasi sponsorzy przygotują do zimy przekazując im ciepłe, nowe, markowe ubrania – mówi Hanna Głowacka, organizatorka akcji „Zima mroźna nam nie groźna”.

O tym dlaczego jest to inicjatywa wyjątkowa mówią same gwiazdy. – Staram się uczestniczyć w akcjach charytatywnych bo wiem jaką siłę i moc sprawczą niesie ze sobą to, że jestem popularna i rozpoznawalna.To przywilej ale też w pewnym sensie mój obowiązek jako osoby publicznej, nieść pomoc, angażować się w sprawy słabszych i potrzebujących.Nie wykorzystuję a przekuwam swoją publiczną rolę w coś dobrego. Przy tej akcji, patrząc jak ta pomoc realnie przekłada się na rzeczywistość, nie miałam wątpliwości, że mogę się przydać, pomóc, zaangażować – mówi nam aktorka Magdalena Schejbal. – Praca z dziećmi, które są bardzo mądre, bardzo zaangażowane, wkładają wiele starań i emocji to czysta przyjemność i radość. Energię i uśmiech oddają z nawiązką – dodaje.

– Akcji pomocowych jest bardzo dużo, ale jest też duża znieczulica, więc takim przedsięwzięciom trzeba sprzyjać. Kosztuje nas to tylko trochę czasu i uśmiech, a możemy pomóc dzieciom. Dla nich zbliżające się święta będą już zupełnie inne – zaznacza Eva Basta.

Pokazom „Zima mroźna nam nie groźna” od początku ich istnienia kibicuje aktorka Małgorzata Potocka. – Uważam, że takie przedsięwzięcie jakie realizuje Hanna Głowacka i osoby ją wspierające jest bardzo ważne także w edukacji społecznej. Abyśmy uczyli się pomagać. Dzieci są bezbronne wobec tego, co dzieje się wokół nich, a dorośli często przestają widzieć ich cierpienie. Jeśli więc możemy pomóc dzieciom, to trzeba brać w tym udział. Jestem szczęśliwa, że mogę te działania wspierać – zaznacza Małgorzata Potocka.

W tegorocznej edycji zimowa odzież trafi do dzieci samotnych matek, które wytypował grodziski Ośrodek Pomocy Społecznej. Małych modeli ubiorą m.in. takie marki jak Myprincess, Dzianinowe, Buba Love, Mała Mi, Emma, No Frames, Besta Plus Retail, Adika, Reserved.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.