„Zielony Dołek” liderem w sondzie

Milanówek

Jeszcze tylko do piątku można brać udział w głosowaniu na nazwę parku u zbiegu ulic Fiderkiewicza i Krótkiej w Milanówku. Z sondy wyłonił się już poważny kandydat do zwycięstwa.

Swój „typ” można wskazać poprzez formularz na stronie internetowej miasta-ogrodu. Do wyboru jest pięć propozycji, wyłonionych przez komisję konkursową ze wszystkich nadesłanych przez mieszkańców. Na placu boju pozostały: „Żabi Dołek” (11 proc głosów w sondzie), „Dołek Radości” (2 proc. głosów), „Fiderek” (17 proc.), „Bawidołek” (19 proc.) i „Zielony Dołek” (49 proc. głosów i bezapelacyjne prowadzenie).

Zmiana lidera teoretycznie jest jeszcze możliwa, bo w zabawie można brać udział jeszcze w piątek, a 49 proc. to zaledwie 185 głosów. Wystarczy więc tylko mobilizacja mieszkańców.

Zwycięską nazwę otrzyma zrewitalizowany park, do tej pory zwany „amfiteatrem” lub „dołkiem”. Jej uroczyste ogłoszenie nastąpi prawdopodobnie w kwietniu, jeśli pogoda pozwoli na zorganizowanie plenerowej imprezy.

Nowe „imię” dla tego zielonego zakątka Milanówka ma być przypieczętowaniem metamorfozy, jaką w ubiegłym roku tam dokonano. W odnowionym parku pojawił się nowy plac zabaw dla dzieci z labiryntem z naturalnych materiałów, piaskownicą, zjeżdżalniami, huśtawkami, postawiono też stoliki szachowe, stół do ping ponga, ścianki wspinaczkowe. Na starszych czeka siłownia plenerowa i sprzęt do street workoutu. Wydzielono   również strefy relaksu, zabaw terenowych i botaniczną.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.