Zielono na rondzie 100-lecia

Pruszków

Na pruszkowskim rondzie 100-lecia Miasta pojawiły się krzewy zimnozielone i liściaste. Nasadzenia mają wpłynąć na poprawę estetyki Gąsina.

W ubiegłym roku miasto przystąpiło do modernizacji ul. Przejazdowej. Koszt przebudowy drogi wyniósł blisko 4 mln zł. W ramach inwestycji powstało rondo na skrzyżowaniu Przejazdowej i Promyka, co wydawało się najlepszym rozwiązaniem w związku ze znacznym natężeniem ruchu w rejonie wspomnianych ulic.

Coraz częściej samorządy decydują się na zagospodarowanie placów w różnych sposób. Jedni stawiają na roślinność, inni wybierają oświetlenie czy pomniki. Na rondzie 100-lecia Miasta w Pruszkowie pojawiły się nasadzenia. – W poniedziałek 31 lipca zakończono nasadzenia krzewów na nowym rondzie, co z pewnością wpłynie pozytywnie na zwiększenie estetyki dzielnicy Gąsin. Nasadzono krzewy zimozielone takie jak sosna górska i jałowce płożące oraz liściaste takie jak tawuły i róże pomarszczone – poinformował pruszkowski wydział ochrony środowiska. 

Kierowcy zwracają uwagę, że posadzone rośliny  narażone są na ciężkie warunki. Ciągły ruch samochodów, liczne spaliny i pytanie, czy krzewy przetrwają? – Dobierając gatunki roślin do nasadzeń wzięto pod uwagę, że będą rosły w trudnych warunkach, gdzie mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu samochodów ciężarowych – zapewniają urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.