Zielone światło na żądanie

Region

Mieszkańcy Pruszkowa nie mają szczęścia do udogodnień życia w mieście, które są w miejscowościach ościennych. Od bezpośredniej linii autobusowej do Warszawy, jak to jest w Nadarzynie i Piastowie, nocne kursy pociągów Kolei Mazowieckich ze stolicy dla mieszkańców Tłuszcza, Mińska Mazowieckiego i Otwocka, po przyciski na sygnalizacji świetlnej w Piastowie, Grodzisku czy Podkowie Leśnej.

Ludzi złości, że stojąc przy przejściach dla pieszych w Pruszkowie w nieskończoność wyczekują  na zielone światło, zamiast wcisnąć przycisk na sygnalizacji, który przyspiesza zmianę świateł. Możliwość taka jest w Piastowie, Podkowie Leśnej i Grodzisku Mazowieckim, w którym  władze gminy poszły nawet dalej. Przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza z Kościuszki  zamontowano brzęczki, tj. sygnalizację dźwiękową, która włącza się przy zapalonym zielonym świetle.

Wiceprezydent, Andrzej Królikowski przyznaje,iż takie rozwiązanie uważa za bardzo dobre. To dlaczego takich guzików jest jak na lekarstwo. – Problem w tym, że nie jesteśmy właścicielami ani jednej sygnalizacji świetlnej w mieście. Te co są, należą do starostwa powiatu pruszkowskiego albo zarządu dróg wojewódzkich . Wielokrotnie postulowaliśmy o wprowadzenie takiego rozwiązania – ubolewa wiceprezydent Królikowski.

Powiat jednak nic nie wie na temat postulatów pruszkowskich włodarzy. – Władze Miasta Pruszkowa, jak do tej pory, nie występowały do Powiatu Pruszkowskiego o założenie na sygnalizacjach świetlnych przycisków pozwalających pieszym na szybką zmianę świateł – mówi Elżbieta Smolińska, starosta powiatu pruszkowskiego.

Obecnie Powiat Pruszkowski zlecił wykonanie dokumentacji technicznej na zaprojektowanie sygnalizacji świetlnych na przejściach dla pieszych, znajdujących się przy szkołach na drogach powiatowych: ul. M. Dąbrowskiej w Komorowie, ul. Plantowej i ul. Promyka w Pruszkowie, ul. Piłsudskiego i ul. Wilsona w Brwinowie i ul. Długiej w Ładach. Według ustalonej koncepcji sygnalizacja ta będzie miała zainstalowane przyciski dla pieszych, tak aby zapewnić większe bezpieczeństwo na przejściach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.