Zielone światło dla rozbudowy katowickiej

Region

Kolejny fragment drogi krajowej nr 8 zostanie rozbudowany do parametrów trasy ekspresowej, dokładnie mowa o odcinku od Radziejowic do Przeszkody. Wojewoda wydał zgodę na realizację tej inwestycji.

Cała inwestycja związana z przebudową krajowej „ósemki” od węzła z drogą wojewódzką nr 579 w Radziejowicach do węzła Paszków z drogą wojewódzką nr 721 w Wolicy została podzielona na dwa zadania. Drugie z nich jest w trakcie realizacji, to odcinek Przeszkoda-Paszków. Pierwsze dotyczy wspomnianego 10-kilometrowego fragmentu od Radziejowic do Przeszkody, na który zostało wydane Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

Jakie są kolejne kroki? – Dopiero otrzymaliśmy decyzję zezwalającą na rozpoczęcie inwestycji, w związku z tym musimy przekazać wykonawcy plac budowy. Zaś wykonawca musi mieć czas na mobilizację ,czyli przygotowanie się do robót. Z kolei żeby je rozpocząć musimy mieć zatwierdzoną czasową organizację ruchu. Także wszystko jest w toku – mówi nam Małgorzata Tarnowska, z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nie wiadomo też kiedy dokładnie rozpoczną się prace. – Na chwilę obecną wykonawca jeszcze nie zadeklarował kiedy zacznie roboty. Wiemy natomiast, że inwestycja rozpocznie się od wycinki drzew i rozbiórki budynków. Póki co na trasie głównej nie będzie zmian w organizacji ruchu. O utrudnieniach będziemy informować na bieżąco – wyjaśnia Tarnowska. – Generalnie przebudowa będzie przebiegać podobnie jak na rozpoczętym już odcinku od Przeszkody do Paszkowa. Jeśli chodzi o ruch drogowy to, będzie obowiązywała taka sama zasada, czyli dostępne będą trzy pasy ruchu tzw. dwa plus jeden – dodaje.

Decyzja, którą wydał wojewoda ma rygor natychmiastowej wykonalności. Na fragmencie dk 8, gdzie prace dopiero się zaczną powstanie m.in. węzeł Żabia Wola, trzy miejsca obsługi podróżnych, czy tez mosty nad rzekami. Jak zwykle w takich przypadkach powstanie też szpaler ekranów dźwiękochłonnych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.