„Zielone światło” dla Działkowej

Pruszków

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy, że władze Pruszkowa wybrały firmę, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej przebudowy ul. Działkowej. Dziś podpisano umową z wykonawcą.

Wyczekiwana od lat inwestycja ma szansę na realizację. Mowa tu o przebudowie ul. Działkowej w Pruszkowie. Dziś w Urzędzie Miasta Pruszkowa podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej potrzebnej do realizacji tej inwestycji. Za jej przygotowanie odpowiedzialna jest firma Robimart, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Dokumentacja ma być gotowa w połowie listopada 2020r. (18 miesięcy od momentu podpisania umowy).

Zgodnie z założeniami ul. Działkowa będzie przebudowana na odcinku od tunelu pod torami PKP do ul. Dębowej. Na skrzyżowaniu z ul. Akacjową i Młodości pojawi się rondo. Po obu stronach jezdni znajdą się ścieżki rowerowe z dopuszczeniem ruchu pieszego, pojawią się również zatoki autobusowe.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “„Zielone światło” dla Działkowej”

 1. kp pisze:

  projekt 18 m-c ,dla kilka metrów drogi tj.+- 800m i tylko do Dębowej.Tępo zawrotne. Pozwolenia,zezwolenia +- 2 lata.To remont, ile i kiedy.Co dalej z Działkową tzn.do pomnika.Tam powstanie korek na całej jej długości i remont w łeb weźmie do Dębowej.Pomysły fajne,pod publiczkę.

  • Michał Segit pisze:

   Działkowa od Dębowej do pomnika była gruntownie wyremontowana że 4 lata temu. Nie można oczekiwać że będzie znów pruta i przebudowywana, by byłoby to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zostanie taka jak jest na dziesieciolecia. Jedynie możliwe są kosmetyczne zmiany w rejonie samej Dębowej (np. rondo).

 2. Brwinowianin pisze:

  …nie potrzeba w PL więcej podziałów niż te, które dzień w dzień fundują nam POlitycy i antypolski TVN !
  Ten dziki parking koło działkowej wygląda obleśnie i tego nikt nie podważa, ani pruszkowianie, ani parzniewianie.
  Jest tam potrzebny dodatkowy parking z kostki, a resztę niezagospodarowanej przestrzeni należałoby obsadzić roślinkami aby samochody więcej nie wjeżdżały na dziko.

  • Brwinowianin 2 pisze:

   Januszu, wyczes wonsa bo okruszków Ci naleciało. Wy to wszystko byście w tym TVP wybetonowali i obsadzili tujami XD
   Elo wonsaczu.

 3. Anonim pisze:

  Mam nadzieję że w projekcie będzie przewidziany mur, oddzielanący Pruszków od ekskluzywnego osiedla. Bym zapomniał, ten pożal się Boże dziki parking będzie zlikwidowany.

  • Wpr pisze:

   Wątpię aby ludzie z Dębowej,Powstańców i Zgody pozwolili na skasowanie ich parkingu matole.

  • mieszkaniec pisze:

   na tym parkingu wiele samochodów pochodzi z blokowiska rodem z PRL z ekskluzywnego Pruszkowa…., a więc mur jak najbardziej przydatny, aby zaslonić ten wspaniały widok blokowiska……

   • ZSP pisze:

    Chyba was bananowców trzeba ogrodzić murem! Skoro mowa o parkingu złamanie spójrz na ten zasrany Parzniew! Spójrz gdzie stawiacie swoje samochodziki na kredyt? A przed tym ogrodzonym burdelem! Wszędzie są samochody zamiast wam parking z 10 lat temu wybudować! To jest dopiero widok super nowoczesne osiedle a stawiają samochody na drodze Polnej! Hahaha parówy!

  • Zadziałkowski. pisze:

   Muru nie trzeba bo pomysłowi Pruszkowiacy już postawili płot. Chyba odbudowują dawny Sztetl.

  • aa pisze:

   Oddzielić to się powinien od innego osiedla – po drugiej stronie ulicy. Pięknej wizytówki miasta – wielka płyta, wysoka w dodatku nierzadko nieotynkowana. Żeby nie było – nie jestem z Parzniewa.

 4. Albert pisze:

  Jeżeli prace przy tunelu będą odbywać się w obecnym tempie jest duża szansa, że Działkowa powstanie szybciej.

 5. Rychu pisze:

  Za 18 miesięcy projekt? Co te pisowskie darmozjady robili wcześniej? To droga będzie za 3 lata, brawo

 6. Anonim pisze:

  Oczywiście nie dało się zrobić tego w czasie budowania tunelu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły