Zieleń przy al. Wojska Polskiego zmienia się!

Pruszków

Trudno nie zauważyć, że na terenach zielonych przy al. Wojska Polskiego w Pruszkowie trwają prace. Nie wszyscy jednak orientują się jakie zmiany się szykują. Postanowiliśmy więc skontaktować się w tej sprawie z wydziałem ochrony środowiska.

W maju tego roku pruszkowski magistrat podpisał umowę dotyczącą realizacji następującego projektu: „Poprawa jakości poprzez kompleksowy rozwój terenów zielonych w Pruszkowie”. Prace, które tak naprawdę rozpoczęły się kilka dni temu, to realizacja drugiego etapu zagospodarowania zieleni przyulicznej al. Wojska Polskiego, a także ul. Pogodnej i Plantowej. Co ciekawe, na realizację tego zadania Pruszków otrzymał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ponad 3,2 mln zł (w ramach tego dofinansowania na nowo zagospodarowany też zostanie Anielin Zachodni). 

Więcej informacji na temat prowadzonych prac przekazał nam pruszkowski wydział ochrony środowiska. – W czerwcu rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem zieleni przyulicznej al.Wojska Polskiego na odcinku od ul. Powstańców do rzeki Utraty, ul. Pogodnej oraz ul. Plantowej na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. 2 Sierpnia. Wykonawca prac firma Ziel-Bud z Warszawy zgodnie z projektem wykonywać będzie prace pielęgnacyjne drzew, usuwanie krzewów i drzew w złym stanie zdrowotnym a następnie przystąpi do prac związanych z nasadzeniem krzewów i wykonywaniem trawników – wyjaśnia Aneta Kozłowska z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Według projektu wzdłuż al. Wojska Polskiego nasadzone zostaną krzewy liściaste i iglaste w ilości blisko 12 tys. sztuk, również powstanie nowy trawnik (na powierzchni 5 tys. m kw.). Planowane gatunki krzewów do nasadzenia to: irga błyszcząca, irga pozioma, róża, oliwnik wąskolistny, tawuła japońska, śnieguliczka, jałowiec pospolity, sosna kosodrzewina. W ciągu ul. Plantowej planuje się również planuje się posadzić krzewy liściaste, ale w ilości 1,3 tys. sztuk. Ponadto pojawią się trawy ozdobne (1,7 tys. sztuk) i 19 drzew liściastych. Przy Pogodnej będziemy mogli podziwiać ponad 3,7 tys. sztuk krzewów liściastych i 37 drzew. 

Wyżej wymienione prace mają zostać wykonane do końca sierpnia tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.