Zieleń przy al. Wojska Polskiego zmieni oblicze

Pruszków

Miasto Pruszków podpisało porozumienie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie przekazania fragmentu al. Wojska Polskiego w zakresie utrzymania zieleni i ogłosiło przetarg na jej zagospodarowanie. Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

Zieleń przyuliczna znajdująca się wzdłuż drogi wojewódzkiej w Pruszkowie nie wszędzie przykuwa oko. Trawniki są nieuporządkowane i brak ciekawej roślinności. Niestety miasto nie może bezpośrednio ingerować w zieleń bez zezwolenia MZDW (zarządca dw nr 719 – przyp. red.), a takie udało się podpisać.

– Porozumienie w sprawie przekazania prezydentowi Pruszkowa zadania zarządzania częścią drogi wojewódzkiej nr 719 na odcinku od ul. Działkowej do rzeki Utraty w zakresie utrzymania zieleni  zawarte zostało na okres 5 lat z możliwością zmiany – informuje Aneta Kozłowska z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Przewidziano szeroki zakres prac, dzięki czemu otoczenie znacznie zmieni swój wygląd. W pierwszej kolejności zaplanowano usunięcie drzew owocowych i krzewów, których stan zdrowotny nie jest najlepszy. Wzdłuż al. Wojska Polskiego od Działkowej do Powstańców zostaną nasadzone krzewy i pnącza w ilości ponad 10 tys. sztuk! Jakie to będą gatunki? – Chcemy nasadzić takie rośliny jak: tawuła, dereń biały, irga błyszcząca, oliwnik, rokitnik, pęcherznica, róża, perukowiec, bez czarny i winobluszcz – wylicza Kozłowska.

Ponadto wykonane zostaną trawniki o powierzchni blisko 10 tys. mkw.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.