Zgłosiła kradzież auta, a samochód stał…

Nadarzyn

Przerażona kobieta zaalarmowała policję o kradzieży samochodu w Nadarzynie. Funkcjonariusze szybko znaleźli pojazd. Okazało się, że właścicielka BMW zapomniała, gdzie zaparkowała auto.

Żarty o blondynkach należą do tych z kategorii kultowych. Kobieta za kierownicą nadal traktowana jest przez mężczyzn z przymrużeniem oka, jednak panie nie dają łatwo za wygraną. Jeszcze do niedawna było nie do wyobrażenia, żeby przedstawicielka płci pięknej prowadził autobus. A jednak! Warto pamiętać, że dla wielu kierowców wyzwaniem nie jest sama jazda, lecz znalezienie miejsca parkingowego zwłaszcza na ogromnym placu. 

Wyobraźmy sobie taką oto sytuację: zostawiliśmy samochód przed centrum handlowym, tak jak i setki innych osób. Wychodzimy po dwóch godzinach i „szukaj wiatru w polu”. Zgaduj zgadula, gdzie stoi twoja fura – rzekliby nieco młodsi. Takie sytuacje zdarzają się. Przykład płynie z Nadarzyna. – W sobotę (19 listopada – przyp. red.) policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży pojazdu na terenie centrum targowo-kongresowego w Nadarzynie. Funkcjonariusze udali się na miejsce i odnaleźli samochód marki BMW. W tym celu przeszukano cały parking. Okazało się, że kobieta zaparkowała w innym miejscu niż pierwotnie twierdziła – przedstawia st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Takie sytuacje to nie nowość dla funkcjonariuszy. – W przypadku dużych parkingów dochodzi do podobnych zdarzeń. Nasze doświadczenie mówi, że w wielu przypadkach takie sytuacje są wynikiem zapomnienia. Takie przypadki miały miejsce m.in. na parkingu przed centrum handlowym w Jankach. Zawsze warto zwrócić uwagę na sektor bądź alejkę, w której zostawiamy pojazd – radzi st. asp. Dąbrowska.

Uwagę przykuwa jeszcze jedna kwestia. Skoro wezwanie okazało się fałszywe, należałoby spodziewać się kary za bezpodstawne wezwanie policji. – Kobieta na miejscu została pouczona – mówi pruszkowska funkcjonariuszka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.