Zgłoś autokar do kontroli

Region

Jak co roku w powiatach pruszkowskim i grodziskim będzie można skorzystać z punktu kontroli autokarów. Policjanci zachęcają, by przed wyprawieniem dzieci na ferie sprawdzić pojazd, którym wyjadą.

W tym roku dwutygodniowa przerwa zimowa rozpoczyna się 1 lutego. Funkcjonariusze policji już szykują się do wytężonej pracy, aby najmłodsi mieszkańcy mogli bezpiecznie wyruszyć w podróż na zimowisko. W tym celu w naszym regionie będą funkcjonowały dwa punkty kontroli autokarów. Ponadto podczas ferii będzie można zobaczyć na ulicach zwiększoną liczbę policyjnych patroli, które będą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Punkty kontroli autobusów będą dostępne już od 30 stycznia. W powiecie pruszkowskim funkcjonariusze będą sprawdzać pojazdy na parkingu przy Tesco w Piastowie. Zgłoszenia można kierować telefonicznie do dyżurnego Komendy Powiatowej w Pruszkowie pod numerem (22) 604 62 13. Natomiast w powiecie grodziskim kontrole odbędą się standardowo przy ul. Chełmońskiego 33 na terenie PKS-u w Grodzisku Mazowieckim. Zgłoszenia należy kierować pod nr tel. (22) 755 60 11.

Podczas kontroli autokarów, policjanci z wydziału ruchu drogowego sprawdzą m.in. stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowców, a także dopuszczalną liczbę pasażerów. Każdy kierowca otrzyma protokół kontroli z potwierdzeniem, że taka się odbyła. Funkcjonariusze zapewniają, że przyjadą na każde wezwanie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.