Zejście do tunelu zrównali z ziemią

Piastów

Bez zbędnych uroczystości, za to z pierwszymi utrudnieniami dla podróżnych i mieszkańców, rozpoczęły się prace związane z przebudową linii kolejowej 447. W pierwszej kolejności zamknięto przejście w Piastowie.

Rozpoczęcie prac przesunięto o kilka dni. Pierwotnie start robót planowano na 4 maja, finalnie robotnicy przejście zamknęli w poniedziałek 8 maja. I w ekspresowym tempie zabrali się do pracy. Zniknęło już zejście do przejścia podziemnego od strony ul. Lwowskiej. Kolejarze zrównali je z ziemią. Co wywołało niemałe zdziwienie wśród mieszkańców. – Mieli zrobić remont przejścia i zamontować windy, a tu się szykuje spora rewolucja. Czy wiadomo jak to będzie wyglądać? – dopytuje Elżbieta.

– Wykonawca w ramach rozpoczęcia przebudowy zdemontował wejście do przejścia podziemnego od ulicy Lwowskiej. Teraz w tym miejscu trwają prace związane z montażem dodatkowych konstrukcji wspierających obiekt – poinformował nas Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. – Po wykonaniu całej modernizacji wejście zostanie odbudowane. Wiaty, czyli obiekty na samym peronie będą odrestaurowane – dodaje.

Zamknięcie tunelu utrudniło życie mieszkańcom, którzy mają tylko jedną alternatywną przeprawę przez torowisko, czyli znajdujący się w pobliżu wiadukt. Przez najbliższe miesiące będą musieli nadkładać drogi. Póki co dostęp na oba perony w Piastowie zapewniony jest fragmentem przejścia od ul. Dworcowej. Kiedy mieszkańcy będą mogli ponownie korzystać z przejścia? Nieprędko. – Tunel zostanie zmodernizowany i odnowiony. Będzie oddany dla pasażerów w chwili zakończenia prac na peronach i linii kolejowej – zaznacza Jakubowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.