Zdzisław Sipiera wojewodą mazowieckim

Pruszków

Premier Beata Szydło nominowała nowych wojewodów. Na Mazowszu urząd będzie sprawował dotychczasowy starosta pruszkowski.

Na początku grudnia pojawiły się pogłoski, że Zdzisław Sipiera ma być jednym z kandydatów na stanowisko wojewody mazowieckiego. Wówczas sam wywołany nie chciał komentować tych doniesień. We wtorek (8 grudnia) wszystko stało się jasne. Beata Szydło wręczyła nominacje nowym wojewodom. Potwierdziło się, że Jacka Kozłowskiego na tym stanowisku zastąpi Sipiera.

– Wszyscy razem, wspólnie jesteśmy powołani, żeby to wielkie wyzwanie zmiany, naprawy, dobrej zmiany, której oczekują Polacy realizować – mówiła Beata Szydło zwracając się do nowych wojewodów. – Samorząd to wielkie osiągnięcie Polski, dzięki którym powstaje wiele wspaniałych inwestycji. Sama byłam samorządowcem. Wiem, jakie to ma znaczenie, kiedy jest dobra współpraca między rządem i samorządowcami – dodała.
 
Zdzisław Sipiera to 56-letni mieszkaniec Pruszkowa. Z miastem związany jest od urodzenia. W latach 1991-1996 był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 8, w międzyczasie angażował się w działalność samorządową. Do 2014 r. pełnił mandat radnego powiatu pruszkowskiego. Od 1998 do 2002 r. sprawował funkcję starosty pruszkowskiego, a w 2014 ponownie objął to stanowisko.

Jego nominacja oznacza, że w powiat pruszkowski będzie miał nowego starostę. Kiedy i kto ma szansę nim zostać, będziemy informować czytelników na bieżąco.

AKTUALIZACJA godz. 14.22

Udało się nam porozmawiać ze Zdzisławem Sipierą. Nie krył zawodolenia z objęcia nowego stanowiska. – Wielka radość, zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Dzisiaj odbyła się uroczystość, a formalne powołanie na stanowisko wojewody mazowieckiego jest od dnia jutrzejszego (9 grudnia) – wyjaśnia Sipiera.

Pruszkowianie zastanawiają się, kto teraz zajmie fotel starosty pruszkowskiego. – Spokojnie, wszystko przed nami. Kolejne rządy będą kontynuacją tego, co rozpoczęliśmy za mojej kadencji. Na dzień dzisiejszy nie mogę mowić o szczegółach – zaznacza Sipiera.

Zatem kiedy poznamy nowego starostę? Sipiera: – Jak najszybciej. Na tym też osobiście mi zależy. Nie mogę już brać udziału w tym, ponieważ niebawem składam rezygnację. Jednak nadaliśmy pewien kierunek pracy zarządu, dlatego też bardzo ważną kwestią jest dla mnie kto będzie to wszystko kontunuował.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.