„Zdrowa niedziela”, czyli darmowe badania profilaktyczne

Pruszków

W najbliższą niedzielę w Pruszkowie okazja, aby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Piknik medyczny odbędzie się przy kościele św. Kazimierza.

W trakcie pikniku zostaną przeprowadzone badania profilaktyczne w kierunku astmy, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz chorób serca. Będzie można również spotkać się z lekarzami ginekologami i położnymi, uzyskać konsultacje dotyczące laktacji i opieki okołoporodowej oraz zrobić USG 4D.

Wiedzą o tym jak unikać poważnych schorzeń podzielą się też specjaliści z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie. Do nich kierować można m.in. pytania o boreliozę i zagrożenia związane z chorobami przenoszonymi przez kleszcze.

Swoje stanowiska będą miały również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Zespół Ośrodków Wsparcia z Piastowa. Będzie można przy nich uzyskać darmową konsultację prowadzoną przez psychologów, pedagogów, logopedów oraz specjalistów od profilaktyki uzależnień, przemocy i szeroko pojętego kryzysu. Swój udział w imprezie zapowiedziało Stowarzyszenie Braci Ubogich oraz Pruszkowskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Socjus.

Piknik Medyczny „Zdrowa niedziela w Powiecie Pruszkowskim” odbędzie się w niedzielę, 27 maja, w godz. 9.00-14.00 przy Kościele św. Kazimierza w Pruszkowie (ul. Kraszewskiego 23).

Szczegóły dostępne są tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.