Zdewastowali biletomat, zostali zatrzymani

Brwinów

We wrześniu ubiegłego roku dwóch mężczyzn uszkodziło biletomat na stacji PKP w Brwinowie. Sprawcom wydawało się, że pozostaną bezkarni. W końcu wpadli w ręce funkcjonariuszy.

W policyjnych statystykach nie brakuje zgłoszeń na temat zniszczonych biletomatów. Niejednokrotnie informowaliśmy o takich przypadkach. Najczęściej biletomaty stają się celem złodziei, którzy próbują wykraść kasetki z pieniędzmi. Nie przebierają w środkach i niszczą urządzenia, co wiąże się z koniecznością ich demontażu. Cierpią pasażerowie, którzy na peronie nie mogą kupić biletu.

We wrześniu ubiegłego roku uszkodzenia biletomatu na stacji PKP w Brwinowie dopuścili się 23- i 24-latek. Z pewnością wraz z upływającym czasem mężczyźni umacniali się w przekonaniu, że czyn ten ujdzie im na „sucho”. Ich ocena sytuacji okazała się mylna. – Na podstawie pracy operacyjnej wykonanej przez Komendę Policji w Brwinowie wytypowano dwóch sprawców. Najpierw zatrzymano jednego z nich, a kilka dni później kolejnego. Potwierdziło się, że 23- i 24-latek w porozumieniu dokonali uszkodzenia biletomatu – mówi st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Za uszkodzenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.