Zdewastowali auta na Ołówkowej

Pruszków

W nocy z niedzieli na poniedziałek zniszczono kilka samochodów zaparkowanych na ulicy Ołówkowej w Pruszkowie. Sprawcy są już w rękach policji.

Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, wszyscy byli nietrzeźwi. – Pruszkowscy patrolowcy w niedzielę w nocy zostali wezwani na ulicę Ołówkową. Z przekazanych przez świadka zdarzenia informacji wynikało, że grupa osób dewastuje zaparkowane tam pojazdy. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce zauważyli grupę mężczyzn w wieku 16, 18, 19, 21 i 24 lata. Jak się okazało cała piątka to mieszkańcy gminy Brwinów. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. Badanie alkomatem wykazało, że mieli od 0,5 do 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zanim zostali zatrzymani, zdążyli uszkodzić kilka pojazdów. – Policjanci dokładnie sprawdzili wszystkie zaparkowane w pobliżu samochody i okazało się, że część z nich ma urwane lusterka i jeden z pojazdów miał też uszkodzoną karoserię. Funkcjonariusze ustalili właścicieli pojazdów i poinformowali ich o tym, co się stało. Do pruszkowskiej komendy zgłosiło się większość użytkowników uszkodzonych samochodów zaparkowanych przy ulicy Ołówkowej. Siedem samochodów miało pourywane lusterka – dodaje podkom. Kańka.

Pełnoletnim sprawcom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Najmłodszym, 16-latkiem, zajmie się sąd rodzinny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.