Zderzenie ciężarówki z osobówką na DK8

Żabia Wola

W nocy z czwartku (28 stycznia) na piątek doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch pojazdów na trasie katowickiej w Żabiej Woli. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

28 stycznia przed północą strażacy z powiatu grodziskiego zostali zadysponowani do wypadku drogowego na trasie katowickiej w Żabiej Woli. Na miejscu pojawiła się również policja oraz pogotowie ratunkowe. Przez kilka godzin utrudniony był przejazd na jezdni w stronę Warszawy. Do zderzenia doszło na 442 km drogi krajowej nr 8 na skrzyżowaniu z ul. Przejazdową.

Zgłoszenie o wypadku strażacy otrzymali jeszcze przed północą. – Od nas wyjechały dwa pojazdy ratowniczo gaśnicze oraz jeden z najbliżej usytuowanej ochotniczej straży pożarnej. Mimo groźnie wyglądającej sytuacji nikomu nic się nie stało. Pogotowie zbadało kierujących pojazdami i obyło się bez konieczności transportu ich do szpitala – wyjaśnia bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Z pojazdu ciężarowego nastąpił wyciek paliwa. – Samochód osobowy uderzył wprost w bak pojazdu ciężarowego, spowodowało to znaczne uszkodzenie zbiornika i spory wyciek oleju napędowego. Zebraliśmy około 120 litrów paliwa – mówi Tryniszewski.

Siła uderzenia była tak wielka, że urwane zostało tylne koło w samochodzie ciężarowym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.