Zburzą starą halę, by postawić biurowiec [Prima Aprilis]

Pruszków

Już teraz teren w obrębie Znicza w Pruszkowie znacznie się zmienił – m.in. przebudowano tzw. wąskie gardło i postawiono budynek Centrum Kultury i Sportu (CDK). I to nie koniec zmian. Hala sportowa z uwagi na zły stan techniczny zostanie rozebrana, a w jej miejscu zaplanowano budowę wielopiętrowego budynku. Co więcej, koncepcja budynku jest już gotowa.

Tekst wymyślony specjalnie na Prima Aprilis.

Pod względem powstawania nowych nieruchomości Pruszków rozwija się w szybkim tempie. Ma to swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedni narzekają, że wszystko zostanie zabetonowane, a inni mają świadomość, że to naturalna kolej rzeczy w prężnie rozwijającym się mieście. O tym, że pruszkowska hala Znicza zostanie rozebrana już wspominaliśmy jakiś czas temu. Teraz czas przystąpić do prac.

W miejscu hali ma pojawić się biurowiec jako uzupełnienie tego miejsca. To będzie najwyższy budynek w Pruszkowie. Swoje miejsce znajdą w nim duże światowe firmy.

Obiekt ma mieć 27 kondygnacji, z czego trzy to będą podziemne garaże. Powierzchnia wyniesie ponad 30 tys. m kw. Możliwe, że wysokość przekroczy 100 m. Według szacunków będzie pracować tutaj 8 tys. osób. – Chcemy stworzyćnajbardziej nowoczesny budynek w Pruszkowie. Będzie to pierwsza i obecnie jedyna taka budowla na terenie tego miasta. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ budowa potrwa kilka lat. Zmieni się też układ drogowy wokół skrzyżowania ul. Bohaterów Warszawy i Al. Jerozolimskich. Teraz trudno zdradzić nam wszystkie szczegóły. Jednak budynek na pewno będzie służył też mieszkańcom i będzie stanowił dobre uzupełnienie CKiS – mówi Andrzej Nowak, prezes CNC Business Group Corporation.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.