Zbliża się koniec remontu na WKD

Kolej

Mamy dobrą wiadomość dla pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Remont torowiska dobiega końca. – Prace zakończą się w terminie – podkreślają kolejarze.

To nie był łatwy rok dla osób podróżujących pociągami WKD. Przewoźnik, który jednocześnie jest zarządcą torowiska, prowadził i nadal prowadzi wiele prac na kolejowym szlaku. Część z nich wywołuje utrudnienia dla pasażerów, inne odbijają się „czkawką” na kierowcach, a pozostałe praktycznie nie wywołują komplikacji.

W tegoroczne wakacje kolejarze remontowali jeden z torów na odcinku Warszawa Śródmieście – Komorów. Po zakończeniu remontu podróżni musieli przygotować się na kolejne utrudnienia. Zaledwie dwa tygodnie po zakończeni prac na wspomnianym odcinku ruszyły roboty związane z modernizacją toru pomiędzy stacjami Komorów a Podkowa Leśna Główna (15 września – 15 października). Natomiast 1 października wystartował remont na odcinku Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów. I to właśnie ten etap dobiega końca. Zgodnie z harmonogramem roboty mają zakończyć się 31 października.

Po zakończeniu robót na linii WKD zostanie przywrócona stała organizacja ruchu oraz rozkład jazdy z 13 grudnia 2015 r.

Na szlaku WKD trwają prace związane z modernizacją przejazdów przez torowisko. Nie mają one jednak wpływu na kursowanie pociągów. Tu utrudnienia odczuwają kierowcy, ponieważ roboty wymagają zamknięcia przepraw przez torowisko.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.