Zbiórka elektrośmieci w Ruścu

Region

W dniach 9–10 maja w Ruścu odbędzie się zbiórka popsutego sprzętu elektrycznego, elektronicznego i zużytych baterii w ramach konkursu „Drugie życie elektrośmieci”.

Nieodpowiednio zutylizowane urządzenia elektryczne i elektroniczne są dużym zagrożeniem dla środowiska i zdrowia ludzi. Ich odpowiednia utylizacja to spore wyzwanie dla współczesnej cywilizacji. Z tym wyzwaniem zmierzą się również uczestnicy konkursu „Drugie życie elektrośmieci”, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Ruściu w gminie Nadarzyn.

W SP w Ruścu powołano 10 osobowy zespół, który pod opieką Urszuli Kowalczyk wykonuje liczne zadania konkursowe i składa raporty do organizatora. Uczestnicy konkursu, w którym startuje ponad 100 szkół z całej Polski, mają za zadanie aktywizację i mobilizowanie do podejmowania właściwych i odpowiedzialnych działań ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz bateriami przez szkolną i lokalną społeczność oraz nawiązywanie efektywnej współpracy z organizacjami i instytucjami odpowiedzialnymi w ich miejscowości za zbiórkę tych surowców.

Konkurs trwać będzie do 20 maja, a jego zwieńczeniem będzie uroczysta gala na której zostaną wręczone nagrody dla najlepszych zespołów szkolnych.

Zużyte sprzęty będą zbierane w Szkole Podstawowej w Ruścu (ul. Szkolna 20) 9 i 10 maja w godz. 7.30–15.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.